26. april 2024.

Medveđani ubedljivi protiv Hančane

KK JABLANICA –KK MORAVA (VH) 79:48 ( 48:18)

Medveđa: Hala sportova u Medveđi.Igrano bez gledalaca: Sudiski par: Nešić (Leskovac/ Nikolić(Vranje). Rezultat po četvrtinama: 29:10,19:08, 14:14, 17:16.

KK JABLANICA: Luković 2, Cekić 2, Dzelatović 3, Babić, Đorđević, Zdravković 5, Stošić 8, M. Nikolić 15, Bubalo 22, Stajić 6, Stoiljković 14, M. Nikolić 2

KK MORAVA: Kostić 13, Cvetković, Stojković, Marković 6, Miljković 2, Milenković 9, Stošić 4, Petković, Stevanović 9, Filipović , Cvetković 5, Stevanović.

Igrač utakmice: Danilo Bubalo

Sve je rešeno u prvom poluvremenu odnosno u prve dve četrtine kad su domaći košarkaši stvorili kapitalnu prednost pa se na poluvreme otišlo sa velikom razlikom za domaće košarkaše od čak 30 koševa. U prvoj četrtini  razlika je bila u korist domaćina čak 19 koševa ( 29:10),  dok je u drugoj bilo 10 razilke( 19:08),  tako da je pitanje pobednika bilo rešeno.

U trećoj četvrtini egal rezultat (14:14 )je samo bilo opuštanje domaćih košarkaša , zadovoljni viskom prednošću u prve dve četrtine, i stvrenoj velikoj razlici.

U poslednjoj četrtini  domaći su bili bolji za samo pola poena (17:16),  da bi na kraju rezultat 79:48  u korist domaćina je dobra najava da će košarkaši iz Medveđe i ove godine jurišati sam vrh tabele .

Već u narednom kolu predstoji gostovanje u Nišu i duel sa ekipom Mainac    koje će pokazati dali su Medveđani spremni za lidersku poziciju.