7. maj 2024.

“DERBI 2016” POKORIO RASULJU

KUP TAKMIČENJE FSJO 23/24

DONJA LOMNICA- DERBI 2016 2:3 ( 1:2)

Vlasotince: Stadion Vlasine. Gledalaca 100. Sudija: Mateja Janković ( Leskovac) 7. Strelci: , B. Stojanović 29, M. Stanković u 77 min. za Donju Lomnicu, M. Jovanović u 15, 51, A. Vasić u 31 za Derbi 2016. Žuri kartoni: D. Anđelković, B. Pejčić, N. Marinković ( Donja Lomnica), M. Stanković, S. Draginić ( Derbi 2016).

DONJA LOMNICA: M. Mišić- ( M. Stanković 6,5)I. Rajković 7, D. Anđelković 6,5, B. Pejčić 7, S. Milenković 7, B. Milošević 7, N. Marinković 6,5, M. Jovanović 5,6 ( N. Cvetković 6,5), I. Stojanović 7, N. Stojanović 6,5 ( M. Stanković-), B. Stojanović 6.

DERBI 2016: I. Cvetrković 7 ( S. Draganić 7), A. Gligorijević 7, A. Vasić 7, 5 J: Aleksić 7, D. Stojanović 7,M. Jovanović 8, D. Kostić 7 ( M. Stamneković-), M. Ranđelović 7, P. Stanković 7 ( S. Jović-), L. Stamneković 7, M: Stanković 7,5.

Igrač utakmice:Miloš Jovanović (Derbi)

Duzel dva trenutno prvoplasirana tima u Kup takmičenju FSJO Donje Lomnice u jablaničkoj okružnoj ligi, i Derbi iz Vlasa u Međuopštinskoj ligi zasluženo je pripao gostima koji su pokazali veću želju i htenje za pobedu i tako se plasirali u naredni krug takmičenja. Već u 15minutu igre gosti su prvi došli u voćstvo pogotkom dvostrukog strelca na utakmici i najboljeg pojedinca Miloša Jovanovića. Da bi u 29 minutu domaći uspeli da pporavnaju rezultat na 1:1 pogotkom V. Stojanovića. Do odlaska na odmor gosti po drugi put samo dva minuta od izjednačenja domaćina tačnije u 31 ponovo po drugi put dolaze u voćstvo i sa tim rezultatom 1:2 se odlazi na zasluženi odmor,

U drugom delu utakmice po jedan pogodak na obe strane. Najpre je u 51 minutu svojim drugim pogotkom M. Jovanović povećao prednost svog tima na dva gola razlike.

Konačan rezultat n autakmici usledio je u 77 minutu kada su domaći smanjili na 2:3 a strelac je M. Stanković , što se do kraja utakmice ispostavilo da je to bio i konačan rezultat na utakmici u kojoj su gosti iz Vlasa prijatno iznenadili favorizovanog domaćina i zalsuženose plasirali u dalje Kup takmičenje na teritoriji FSJO.