SRPSKOLIGAŠKI ISTOK NIKAD JAČI

Lebane: Priča je u neku ruku krenula još u prošlom prvenstvu za takmičarsku 2020/21 kada su čelnici odlučili da liga broji čak 20 klubova, tako su recimo Morava iz Vladičinog Hana, Župa iz Aleksandrivca kao timovi zone sa sredini tabele postali Srpskoligašai ali su za to morali da plate neke obaveze prema savezu za taj ulazak, koji su se samo prošetali kroz Srsku ligu istok, dok je najviše dobio Timok iz Zaječara koji je takođe kao drugoplasirani tim u Zona-istok svrtsan u spisak ovog ranga, iskoristili su to na najbolji mogući način. Sredili svoje redove i sasvim zasluženo osvojili prvo mesto i potom u baražu sa favorizovanom Slogom  iz Požege   postali Prvoligaši, što su time spasili od ispadanja kao trianaestu ekipu u Srpskoj ligi istok, FK Timočanina iz Knjaževca. Ligu su napustili Morvac /Orion,  Kablovi, Morava, Župa, OFK Timočanin, Mladost iz Medoševca, Radan, TrstenikPPt, Dunav, Car Konstantin, OFK Sinđelić i SFSBorac iz Paraćina.Zašto toliko klubova da ispadne više od pola lige, to se ne pamti u ovom rangu takmičenja.

Novi članovi kao prvaci Zona su Hajduk Veljko iz Negotina iz Zone istok, ,OFK Brz Brod iz predgrađa Niša prvak Zone centar, , Sloga iz Leskovca prva Zone-jug, FK Meševo prva Zone zapad, dok su prvoligaško društvo napustili GFK Dubočica, Dinamo iz Vranja, Radnički iz Pirota, GFK Jagodina i Trajal iz Kruševca sve sami timovi iz FS-RIS-a , dali se je za to neko zapitao od čelnika FS-RIS-a šta sr to događa sa klubovima iz našeg regiona, dali je neko imao da povede malo računa o njima.

Znači u takmičarsku 2021/22 godinu Srpska fudbalska liga imaće sledeći izgled timova od 16 klubova i to su ovi klubovi:

1.    Sloga(Leskovac)

2.    Vlasina(Vlasotince)

3.    GFK Dubočica(Leskovac)

4.    FK Meševo(Meševo)

5.    OFK Brzi Brod(Brzi Brod)

6.    Hajduk Veljko(Negotin),

7.    Timočanin(Knjaževac)

8.    Jedinstvo(Paraćin),

9.    Rembas(Resavica)

10.        Pčinja(Trgovište)

11.        Radnički(Svilajnac)

12.        Budućnost(Popovac)

13.        GFK Jagodina(Jagodina)

14.        Trajal(Kruševac)

15.        Dinamo(Vranje)

16.        Radnički(Pirot)