26. april 2024.

Prokupčani do pobede u finišu

Prijateljska fudbalska utakmica

FK SLOGA-OFK TOPLIČANIN 1:2 (0:1)

Leskovac: Igralište Sloge. Sudija Sfefan Stanković(Leskovac). Stelci: Mikica Zdravković u 55(KU) za Slogu, Kitić u 2, Denić u 85 za oFK Topličanin.

FK SLOGA: Janćijević, M. Kostić, Stanisavljević, Ilić, Mikica Zdravković, Stojković, D.Petrović, N. Kostić, Radivojević, Jović, L. Petrović. Igrali su još: Janćković, M. Đorđević, Mitić, Stanojković, Marjan Zdravković, Stojadinović.

OFK TOPLIČANIN: Novaković, Jovanović, Savić, Paunović, Stojić, Stojković, Kitić, Denić, J. Jovanović, I. Kaličanin, Božić. Igrali su još: Đorđević, D. Klaičanin, Đinđić, Nikolić, Pavlović, Gajić, Koprivica, Ilić.

Lepa fudbalska predstava u Leskovcu, ujedno za oba time gerealna proba pred početak  prolećnog dela prvenstava, gde domaćin Sloga u Zona jug kao prvaci i kandidati za plasman u Srpskoligaško društvo, dok gostima iz Prokuplja predstoji grčevita borba za očuvanje statusa član Srpske lige itok. Prema onome što su prikazle i jedna i druga ekipa šefovi struka Sloge Midrag Đorđević i gostiju iz Prokuplja Bojan Pećaranin mogu biti  zadovoljni formom svojih izabranika i igru koju su prikazali na ovoj   posednjoj kontrolonoj utakmci pred  start prvenstva.

Već u drugom minutu gosti su prvi došli u voćstvo , posle neuspele ofsajd zamke odbarne domaćih to je vešto iskoristio Kitić i po prvi put primorao na kapitulaciju golmana  domaćih Janaćijevića da vadi loptu iz mrežu.

U drugom delu igre igralo se mnogo bolje i viđena su još dva pogotka , po jedan na obe strane i nekoliko izglednih prilika i pred jednim i pred drugim golom.

Do izjednačenaj došlo je u 55 minuta kada je Stojić u svom kaznenom protoru oborio igrača domaćih koji je imao izglednu priliku za postizanje pogotka, pa je sudija Stanković bez dvoumljenja pokazao na penal. Siguran izvođač bio je kapiten domaćih Mikica Zdravković i savladao Novakovića.

Samo pet minuta kasnije Kitić beži odbrani domaćih izbija sam pred golmana Janaćijević , ali je traljavo šutirao pored gola i do promene rezultata nije došlo.

Odluka o pobedniku usledila je u 85 minutu igre posle jedne gužve pred golom domaćih , kiks nekog od igrača odbane vešto koristi Denić i  udarcem izbilza postiže pogodaka za konačnih 1:2 u Leskovcu.

Na startu prvenstava u okviru Zona jug Sloga dočekujekao kao lider jeseni  trećepalirni tim na tabeli Jablanicu iz Medveđe, dok OFK Toličaninu pretstoji gostovanje u Lebanu ekipi Radana u okviru 20 kola Srpske fudbalske lige.