27. april 2024.

DUNAV POSRNIO U PIROT

ZONA ISTOK

TANASKO RAJIĆ- DUNAV 3:0 ( 3:0)

Pirot: Pomoćni teren Radničkog. Gledalaca 400. Sudija: Aleksandar Vukadinović (Niš) 7. Strelci: Manić u 13, Antić u 21, i A. Mančić u 32(KU). Žuti kartoni: Ignjatović(T. Rajič ), Vasić, Golubović ( Dunav).

TANASKO RAJIČ: D. Petrović 7, Nikolić 7, R. Petrović 7 Ćirić 7, Filipović 7,5, Antić 7,5, Vasić 6,5 ( Tošić-), Ignjatović 7, Matejić 6,5 ( V. Petrović 6,5), Manić 7,5, A. Mančić 7 ( Micić-).

DUNAV: Vasić 6, Kojić 6, Lazarevvić 6, Ilić 6, Radulović 6,5, Golubović 5,5( S. Antić 6), Bogdanović 6,5, Jezdić 6,5, Jakovljević 6, Bogoslovski 6, Bregovljanović 6.

Igrač utakmice: Lazar Manić

Derbi kola na istoku privuko je veliki broj gledalaca, koji su bili u prilici da vide dobru igru svojih ljubimaca. Visko su porazili dosadašnjeg lidera na tabeli iz Prahova i sve je rešeno za pola časa u prvom delu igre.  Već u 13 minutu domaći pogotkom Manića dolaze prvi u voćstvo i stavljaju do znanja  „alasima“ da je domaćin rešio da pobedi u ovom drerbiju istoka.. Več u 21 minutu igre prednost je udvostučio  Antić . Konačnih 3:0 isledili su u 32 minutu kada je iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca Aleksandar Mančić stavio tačku n avrednu i zasluženu pobedu domaćina, kojoj j epokazao da je bolji tim n aovoj utakmci bio od gosteiz Prahova.