26. april 2024.

ILIĆ I STANOJEVIĆ TRASIRALI PUT KA GORNJEM DELU TABELE: Svetlost savladala Budućnost

GRDELICAStadion: FK Jedinstvo (Grdelica) Sudija: Jovan Aleksić (Vranje) 8 Gledalaca: 10 Žuti kartoni: M. Milenković, Stanković (Fk Budućnost) Perović, Stevanović (Svetlost) Crveni kartoni: Milošević, N. Milenković (Fk Budućnost) Stevanović, Pavlović (Svetlost) Strelci: Stojiljković u 27. za Budućnost, Perović u 15, Stanojević u 65 i 93. minutu za Svetlost.

Fk Budućnost: Stojiljković 6,5, Đokić 6,5, Stanković 6 (Milošević – ), Blagojević 6, Milić 6,5, N. Milenković 5,5, Tošić 7, Petrović 6,5, Đ. Milenković 6 (M. Milenković 6 ) , N. Stojiljković 6,5, Stanković 6

Fk Svetlost: A. Ilić 8,5, M. Ilić 7, Stevanović 6,5, Perović 7, Tonić 8, Nikolić 7, Stanojević 8, Petrović 7, Raimović 7 (D. Ilić 6,5,) , Maletić 7,5, Damnjanović 7 (Pavlović 6,5)

Igrač utakmice: Andrija Ilić (Fk Svetlost) 8,5

Da je neko ponudio pre početka sezone izabranicima Dragana Stankovića Šimija 22 boda i šest pobeda mislim da bi Badnjevčani taj poklon oberučke prihvatili. Ovako, pošto u fudbalu nema ništa džabe, i sve mora da se zaradi, Šimijevi puleni su morali da pređu dugačak put u ovih 15 jesenjih kola kako bi imali dobru bodovnu zalihu pred zimsku pauzu. Nije krenulo bajno, tri poraza u uvodna četiri kola nagoveštavala su prošlogodišnju kanonadu, ali je onda iskusni strateg Svetlosti pokazao zašto je jedno od najrenomiranijih fudbalskih imena i poput feniksa izdigao ekipu iz pepela i usidrio je na 8. mesto Zone Jug. U meču kojim su spustili zavesu na jesenji deo prvenstva Svetlost je na stadionu u Grdelici savladala ekipu Budućnosti iz Orašja. Svetlost je u prvom delu imala više od igre, a to je pokazao maestralnim lob udarcem sa preko 50 metara Vasilije Perović kada je direktnim udarcem na gol matirao istrčalog Stojiljkovića. Na 1:1 u 27. minutu poravnao je iz jedanaesterca golman domaćih Stojiljković koji se time iskupio za grešku. Najbolji akter današnjeg susreta 18-godišnji čuvar mreže gostiju Andrija Ilić je u 44. minutu odbranio zicer napadaču domaćih, i ostavio egal rezultat na kraju prvog dela. Drugi deo počeo je žestoko, a domaći su imali inicijativu od 15 minuta, kada je ponovo do izražaja došao Ilić. Svetlost je na 1:2 povećala u 65. minutu, kada je posle opravdano dosuđenog penala nad Raimovićem, Nemanja Stanojević bio precizan. U 89. minutu na scenu ponovo stupa mlađani Ilić, kada su svi već videli loptu u mreži i rezultat 2:2, Andrija Ilić je panterskim skokom u stilu Andrea Ter Štegena izvukao loptu iz rašlji i time raspršio sve nade domaćih da mogu do izjednačenja. Tačku na i stavio je najefikasniji pojedinac Svetlosti ove jeseni Nemanja Stanojević koji je posle jednog presečenog dodavanja gostiju kontru pretvorio u solo akciju, prošao Stojiljkovića i loptu sproveo u nebranjenu mrežu za 1:3. Stanojević je postigao tada 7 gol, i doneo svojoj ekipi 22 bod ove sezone i pokazao zašto je na početku sezone najavljen kao ozbiljno srpskoligaško ime. Treba istaći maestralnu partiju svih pojedinaca Svetlosti a najviše kapitena Tonića, koji je uz mlađanog čuvara mreže Andrije Ilića najčvršći stub ekipe Dragana Stankovića.
Pored gore pomenutih treba istaći taktički perfektnu utakmicu levog beka Miloša Ilića, koji je polusezonu završio bez ijedne javne opomene, kao i debi od starta 17-godišnjeg Luke Damnjanovića koji je pokazao da u budućnosti Badnjevac može ozbiljno da računa na njega.