27. april 2024.

Marinosi kratkih rukava u Medveđi

Prva Regionalna  Košarkaška liga-istok

KK JABLANICA-KK MARINOS  68:55 ( 31:32)

Medveđa: Hala sportova. Sudiski par: M. Stojanović (Niš) / B. Marković(Leskovac). Rezultat po četvrtinama: 15:12, 16: 20, 25: 11, 12: 12.

KK JABLANICA: Luković 12, Cekić 3, Dzelatović, Babić, Đorđević 1, Zdravković 3, Stošić 23, Mladen Nikolić, Bubalo 11, Stajić, Stoiljković 15.

KK MARINOS: Brojčin 15, Doličić 4, Đorđević 10, A. Miletić, Arsić 4, Mišić 3, D. Miletić, Mitić 16, Cvetković 3, Milovanoviuć .

Igrač utakmice. Dušan Stošić

Od prvog minuta počelo se vrlo borbeno, na momente i nervozno, što je i pokazivao sam semafor. Kada je  posle 3 minuta igre ili 7 minuta do krj tog dela igre rezultat bio 2:0, potom 4, 35 do kraja 7:4, pa 1, 12 sek 12: 10, da bi se prva četvrtina okončala rezultatom 15:12.

Već tada se videlo da na ovoj utakmci neće biti mnopgo koševa. Druga četvrtina pripala je  gostima iz Niša,  koji su taj period igre rešili u svoju korist sa 4 ponea ( 16:20,) razlike. Tako se na poluvreme otišlo minimalnom prednošću gostiju iz Niša sa samo jedan poen 31:32.

Tako se  činilo da će domaći morati da ulože mnogo truda da bi došli do pobede na ovoj utakmci s vrlo dobrim gostima. Ipak u trećoj četvrtini domaći košarkaši su odigrali možda i najbolju četvtinu u ovom prvenstvu. Taj period igre pripao im je sa 14 poena razlike ( 25:11)  i    tada se videlo da je pitanje pobednika rešeno upravo u trećoj četvrtini.

Poslednja četvrtina odigrana je egal (12:12) ali je ipk pobeda domaćina bila zaslužena i   rešena još u trećoj četvrtini na ovom derbiju ovog kola.

Već u narednom kolu Medveđni gostuju u Surdulici gde će se sastati sa domaćim Radnikom i biće to jedna od odlučujućih utakmica  za Jablanicu u ovom  delu prvenstva, jer i jedan i drugi tima gaje anbicije  o prvom mestu i plasmanu u viši rang takmičenja.