26. april 2024.

PREKID U PUKOVCU: Topličanin prosuo bodove?

PUKOVAC – STADION: Prle (Pukovac) SUDIJA: Stefan Pešić (Leskovac) 7 ŽUTI KARTONI: D. Jovanović, Arsić (Fk Svetlost) Stojić, Kitić, (TOPLIČANIN) CRVENI KARTON: V. Paunović (TOPLIČANIN) STRELCI: Arsić u 12, Marjanović u 38. minutu (FK Svetlost) M. Kitić u 10, D. Stanković u 46, V. Stanković u 74. (OFK Topličanin)

FK SVETLOST: A. Ilić 6, D. Ilić 7, D. Jovanović 6,5, (Vidanović 6) Perović 6,5, Tonić 6,5, Stojković 7, S. Jovanović 7, U. Jovanović 6,5, Marjanović 7, Mitić 6, Arsić 7.

OFK TOPLIČANIN: Đorđević 6, D. Stanković 7, Stojić 6,5, V. Stanković 6,5, Kaličanin – (Antanasković 6,5) N. Kitić  6 (Marković -) V. Paunović 6, Jovanović 6 ( L. Stojković 6,5,) L. Paunović 7, D. Stojković 6,5 ( Denić – ) M. Kitić 7,5

IGRAČ UTAKMICE: Miljan Kitić 7,5 (OFK TOPLIČANIN)

Na stadionu u Pukovcu viđena je lepa predstava na terenu, i ne prilično lepa van terena. Zbog toga i ovaj susret 2. kola Zone Jug je prekinut nekoliko minuta pre samog kraja, kada je u 96. minutu prema rečima glavnog arbitra Stefana Pešića, kapiten gostiju Vlada Paunović udario pomoćnog arbitra u gužvi koja je nastala nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca za Svetlost u 96. minutu susreta. No, krenimo redom.
Topličanin je bolje otvorio susret i u 10. minutu došao do vođstva kada je posle solo akcije najbolji akter susreta Miljan Kitić opalio po lopti sa propisne udaljenosti, a Ilić samo ulepšao gol paradom. Od 10. do 45. minuta traje potpuna opsada gola gostiju, i nadmoć Svetlosti. Šanse su ređale jedna za drugom, a već u 12. minutu Arsić donosi izjednačenje efektnim golom volej udarcem. Do 38. minuta kada iskusni Šilja Marjanović u svom stilu, glavom, na centaršut Stefana Jovanovića matira Đorđevića, Svetlost je propustila još nekoliko izglednih šansi. U 46. minutu, stiže kazna za opuštanje ekipe Svetlosti, i najniži igrač na terenu, omaleni bek Topličanina Dušan Stanković iz peterca postiže gol glavom za 2:2, i donosi psihološku prednost svojoj ekipi za drugi deo. Ovaj gol ide na dušu odbrane Svetlosti i golmana, koji su očigledno čekali jedni na druge da reše tu situaciju pred golom, što je Stanković znalački iskoristio. Početak drugog dela doneo je nova uzbuđenja, ali i tenzije. Nezadovoljni arbitražom tokom gotovo celog meča, navijači Topličanina kreću da u par navrata prskaju pomoćnog sudiju vodom, na šta je pomoćni arbitar ukazao glavnom i meč je imao prekid od 10 minuta. U 65. minutu, Marjanović sa penala posle lepe akcije, pogađa stativu, a Topličanin to kažnjava preko iskusnog Velimira Stankovića. A poslednjih 15 minuta susreta nisu doneli ništa lepo. Tenzija sa tribina uvukla se među igrače gostiju koji su non stop prigovarali sudiji, upućivali pogrdne reči i negovodovali za skoro svaku odluku koja nije bila u njihovu korist. Kruna toga je jedanesterac koji je dosuđen kada je posle šuta Arsića lopta u ruku pogodila Stojića, a svi igrači u plavo-belom pohrlili ka Pešiću. U toj gužvi, prema navodima sudija, Vlada Paunović je udario jednog od pomoćnika, a glavni sudija u dogovoru sa delegatom Bojanom Stefanovićem je prekinuo meč u 96. minutu, dva minuta pre samog kraja.
Prema pravilniku i logičnom sledu događaja, za očekivati je da meč bude registrovan službenim rezultatom 3:0 u korist domaćina. A ostaje žal među igračima Topličanina za kako izgleda, prosutim bodovima “pošto-zašto“. Klub tradicije poput Topličanina, i igrači renomea i iskustva kakvo imaju igrači Topličanina sebi ne sme da dozvoljava ovakve gafove. Na kraju, sveopšti utisak je da je lepu i lepršavu fudbalsku predstavu priređenu od znalaca i majstora fudbala iz oba tabora, upropastila neka sporedna stvar. Zbog koje ostaje gorak ukus u ustima svih sladokusaca i ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svetu.