26. april 2024.

PIROĆANCI BROJALI DO ŠEST

SRPSKA LIGA-ISTOK

RADNIČKI –MEŠEVO 6:0 ( 2:0)

Pirot: Gledalaca 300. Sudija: Petar Vukadinović (Niš) 8. Strelci: Radivojević u 2, 56, 67, Stojanović u 26, N. Manić u 60, Stojković u 84 min. Žuti kartoni: Nikolić, Jevtić(Meševo).

RADNIČKI: Stoiljković-, Stojanov 7 ( Stamenković -), B. Manić 7, Petrović 7, N. Manić 8, Dojkić 7 ( Gajić-), Radivojević 8,5, (Tošić-), Stojanović 7,5, Igić 7, (Sekulić -), Kamenović 7, Ristov  7 ( Stojković 7).

MEŠEVO: Mitić 6, Nikolić 6, Zdravković 6,5, Pavlović 6, Radičević 6, Pendo 6( Jovanović-), Ristić 6, Čolović 6, Majdevac  6 ( Dašić-), Savić 6, Jevtić 6.

Igrač utakmice: Radivojević

Kao i što se očekivalo Radnički je visoko porazio goste iz Meševa. Novjalija je za ceo tok utakmice imao samo jednu priliku  preko Nikolića u 49 i to je sve što su prikazali Pirotskoj publici. Dok su domaćini čak šest puta pogodili u metu i ispratili goste sa punom mrežom kući.

Već u 2 minutu mrežu gostiju načeo je najbolji pojedinac na utakmci Radivojević kojoj je postigo tri pogotka i tako zasluženo mu je pripao epitet igrača utakmice, ma da je rame uz njega bio paker Stojanović  i N. Manić.Prednost domaćina udvostučio je Stojanović preciznim udarcem sa ivice kazneog prostora gostiju lopta je završila u sam donji levi ugao neomćnog golmana Mitića. Sa tim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor.

U drugom delu sve do 56 minuta se ništa značajnije nije događalo po domaćina kada je od tog perioda do kraja potigao čak četiri pogodaka.

Na 3:0 je u 56 minutu svojiom drugim pogotkom na utakmici povisio Radivojević , da bi samo 4 minuta kasnije u strelce se upisao i N. Manić. Već tada četvrtim golom za domaćina najavljena je katastrofa gostiju.

Domći su do kraja utakmice su postigli još dva pogotka za konačnih 6:0. Najpre je u 67 minutu u strelce se upisao po treći put Radivojević , da bi tački na konačan rezultat ove utakmice stavio rezervista Stojković u samom finišu utakmice, tačnije u 84 minutu i tako overio visoku pobedu svog tima u duelu sa novajlijom u ligi iz Meševa.