MITIĆEVI RAFALI RAZORUŽALI PČINJU: Topličanin – Pčinja 3:2 (1:1)

PROKUPLJE – STADION: Kraj Toplice (PROKUPLJE) GLEDALACA: 400 SUDIJA: Nenad Đorđević (Bor) 7 ŽUTI KARTONI: Jovanović, Colić, Mitić (FK Topličanin) Mihajlović, Cvetković (FK Pčinja) STRELCI: Jovanović u 13(p) i Mitić u 50 i 55. minutu za Topličanin, Spasić u 45 i 72. za Pčinju.

FK TOPLIČANIN: Novaković 7, D. Stanković 7,5 (M. Jovanović -) , Lazarević 5,5 (Stoiljković 6) Stamenković 7, J. Jovanović 7,5, Colić 7 (D. Stojković 7) Stanković 6,5 (Marković -), Kaličanin 6,5, Mitić 8 (N. Kitić -), Ilić 7, M. Kitić 6,5

FK PČINJA: Mihajlović 6, Cvetković 6,5 (Stoiljković 5,5), Smiljković 6, K. Ilić 6 (Arsić 6), Krstić 6, Tasić 7, Vasilković 6,5 (Mitrović -), Milenković 7 (Savić 6,5), Spasić 7,5, V. Ilić 6,5 (Manasijev 6), Anđelković 6.

IGRAČ UTAKMICE: Mihajlo Mitić (FK Topličanin) 8

Kraljevi strelaca na Istoku – Leskovčani. Dušan Savić iz Dubočice sa 10 i Mihajlo Mitić iz Topličanina sa 7 pogodaka. Ovaj drugi, znatno mlađi i znatno gladniji golova pokazao je i danas na stadionu kraj Toplice zašto je predstavljen za jedno od najvećih pojačanja nebesko-plavih iz Prokuplja pred početak prvenstva.
Topličanin je prvi poveo. Pčinju je sa “kreča“ načeo Jovan Jovanović, nakon penala koji je dosuđen posle solo prodora mladog Colića koji je nanizao nekoliko igrača gostiju. Ipak, pred sam kraj prvog dela gosti iz Trgovišta kažnjavaju greške u odbrani Topličanina i preko Spasića dolaze do 1:1 u 45. minutu.
U nastavku drugog dela šou Mihajla Mitića, prvo nakon odbijene lopte u šesnaestercu uspeva da se snađe u maniru rasnih golgetera i samo “postavi nogu“ kako bi loptu sproveo u gol. U 55. na 3:1 za domaće povisio je nakon smušene reakcije gostiju gde je ponovo iskoristio neopreznost štopera i postigao svoj sedmi ovosezonski pogodak. Mogao je Mitić i do het-trika samo par minuta kasnije ali je njegov šut nakon prodora sa leve strane išao malo preko prečke.
Kako je utakmica odmicala tempo je opadao a gosti iz Trgovišta napadali, loše postavljanje odbrane iskoristili su u 72. minutu nakon prekida kada je ponovo Spasić postigao gol.
Topličanin je mogao da overi pobedu pre kraja da je Nemanja Kitić u situacijama 1 na 1 bio pribraniji i nije poklonio golmanu loptu u dva navrata. Ovako do kraja je ostalo neizvesno ali zaslužena pobeda Prokupčana ako ništa drugo zbog srčanosti koja se najbolje oslikava u jednom potezu jednog od najboljih igrača Topličanina – Dušana Stojkovića. Nakon faula nad njim on je nastavio duel sa protivnik jer nije čuo pištaljku a onda se kada su se nakupili igrači gostiju bacio na loptu i u padu je prosledio saigračima kako bi nastavili akciju, a onda je Đorđević ponovo svirao. To je borba, to su geni slavnih boraca, to je Toplica, a Toplica je Topličanin!