26. april 2024.

KOMŠISKI DERBI ŽITORAĐI

ŽITORAĐA- OFK TOPLIČANIN  2:1 ( 1:0)

Orljane. Gledalaca 200. Sudija: Miloš Grujić(Niš) 7. Strelci: Todororvić u 26, Mitić u 53 za Žitorađu, D. Stojković u 70 (KU). Žuti kartoni: Todorović, Lučić (Žitorađa), Arsić, Stanković, Vl. Paunović (OFK Toplčičanin). Crveni kartoni: S. Lućić ( Žitorađa), Miljan Kitić ( OFK Topličanin).

ŽITORAĐA: Babić 7, Kitanović 7, Mladenović 6,5, Petković 7, S. Lućić 6, V. Stojanović 7, P. Stojanović 6,5, (Ranđelović-), Dinić 6 ( J. Lućić-), Mitić 8, Todorović 7, Arsenijević 6,5.

OFK TOPLIČANIN: Koković 6,5, D. Stankovuć 6,5 ( M. Jovanović 6), Stamenković 6, Marković 6,5, (M. Kitić-), V. Stanković 7, (J. Jovanović-), Kaličanin 6, Arsić 6,5, A. Stanković 6,5, V. Paunović 7, D. Dtojković 7,5, L. Paunović 7.

Pobeda Žitorađe u komšiskom derbiju u kojoj se sve do 25 minuta ništa nije događalo značajnije na terenu kada  su domaći iz slobodnog udarca kojeg je precizno izveo Todorović i golman Koković je bio nemoćan, jer je udarac bio jak i precizan.  Sa tim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor.

U drugom delu viđen je po jedan pogodak na obe strane. Najpre je Mitić na asistenciju strelca prvog gola u 53 minutu udvosatručio prednost domaćina , i tako stvorio opipljivu prednost za vrednu pobedu.

Konačan rezultat postavljen je u 70 minutu iz opravdano dosuđenog kazneog udarca kojeg je precizno izveo D. Stojković i savladao golmana domaćih Babića na ovoj  utakmici. Pobeda Žitorađe od 2:1 i ceo plen je pripao domaćinu dok gostima ostaje žal za pobedom u borbi za sam vrh tagbele u Zona-jug.