12. maj 2024.

KAZNENA EKSPEDICIJA SLOGAŠA

ZONAJUG

SLOGA – MORAVA (VH)- 4:1( 2:1)

Leskovac: Gledalaca 200. Sudija: Lazar Andrejević 7. Strelci: S. Kostić u 32 (KU), V. Ristić u 38, S. Jović u 73, 89 za Slogu, L. Mladenović u 44 min. Za Moravu. Žuti kartoni: V. Ristić, A. Ilić, N. Stanković (Sloga), V. Kitanović, V. Veselinović ( Morava)

SLOGA: S. Ilić 6, V. Ristić 7, D. Đokić 7, A. Ilić 7, N. Stojković 7, N. Kostić 7, A. Cekić 6, N. Stanković 6 ( N. Đokić-), A. Stevanović 7 ( (S. Jović 8), S. Kostić 7, V. Kostić 7 ( V. Stamenković-).

MORAVA: I: Aleksić 6,5, Đ. Mladenović 6, V. Kitanović6, M. Aleksić 6, S. Tasić 7, V. Velinović 6, M. Petrović 6,5 ( A. Ilić-), M. Stanijanović 6 J. Draško 6, L. Mladenović 6,5, M. Draško 7 ( (S. Bogdanović-)

Igrač utakmice: Saša Jović

Kaznena ekspedicija Sloge nastavlja sa niz od 10 uzastopnih pobeda ovog proleća. Ovog puta je na svom terenu savladana dobra ekipa Morave iz Vladičinog Hana, koji su odolevali naletima domaćih sve do 30 minuta kada je Ristić srušen u kaznenom protoru gostiju na domak golu. Sudija je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Kazneni udrac uspešno je realizovao S. Kostić , da bi u 38 minutu V. Ristić uvećao voćstvo na 2:0. Očekivao se visok poraz gostiju još u prvom delu igre, ali je u 44 minutu L. Mladenović nakon izvedenog kontranapada smanjio rezultat na 2:1. To je bio rezultat prvog dela igre. U nastavku susreta domaći su pojačali tempo igre i pogotcima golgetera ekipe Saše Jovića u 73 a potom i u 89 minutu došli do još jedne pobede ovog puta visoke sa tri gola razlike.