26. april 2024.

„STAKLARCI“ TROJKOM DO NOVE BODOVE

ZONA ZAPAD

JEDIINSTVO 1936 – SFS BORAC 0:3 (0:0)

Kruševac. Gledalaca 200. Sudija. Stevan Milošević (Jagodina) 7. Strelci: L.Pavlović u 66, Simić u 80, Conić u 85 min. Žuti kartoni: Gašić, Marković (Jedinstvo) , Milić, M. Pavlović ( SFS Borac). Crveni karton: Luka Pavlović (SFS Borac)

JEDINSTVO 1936: Stanković 6,5, Kiš 6, Vujović 6,5, Gašić 7, Marković 6, Milosavljević  6 ( Đokić-), Milanović 6,5, Vujičić 6, S. Jovanović 6, Vidojević 6,5, N. Jovanović 6.

SFS BORAC: Ostojić 7, Nastasijević 7 ( N. Jovanović-), Gajić 7, Milenković 7,, Vukajlović 7,5, L. Pavlović7,5, Milić 7 ( Conić7), M. Pavlović 7,5, L. Jovanović-), Rajković 7, Simić 8 (Veljković -).

Igrač utakmice: Simić

Paraćinci krupnim koracima grabe ka povratku među Srpskoligaše , upravo odakle su ispali u prošlom prvnestvu, kada je bilo rekordno ispadanje više od pola lige. Sabili su svoje redove i neprikosnoveni su u Zona zapad. Ovog puta bili su bolji čak sa tri gola razlike i to na gostovanju u duelu sa jednom od najboljih ekipa u tom ragu takmičenja, Jedinstvo 1936 iz Kruševca.

U prvom delu domaćini su pružili žilav otpor pa se na odmor otišlo bez pogodaka, da bi gosti u drugom delu dodali gas i sa tri pogotka visoko porazli Kruševljane. Seriju pogodaka otvorilo je L. Pavlović u 66 minutu igre. Prednost je udvotručena u finišu utakmice jer su u poslednja deset minuta viđena još dva pogotka. Najpre je strelac bio  najbolji pojedinac Simić da bi tačku na visoku pobedu stavio u 85 minutu rezervista  Conić u 85 minutu igre za konačnih 0:3 na gostovanju u Kruševcu.