26. april 2024.

Badnjevčani od gotovog napravili veresiju

ORLJANE – Stadion: Sv. Jovan (ORLJANE) Gledalaca: 100 Sudija: Jordanka Denčić (Vranje) 6. Žuti kartoni: Marjanović, Maksović, Ranđelović, Maletić, Pavlović (Fk Svetlost) Milošević, Mitić, Marinković, Stevanović, Stojilković (Fk Čekmin) Crveni karton: Marinković (Fk Čekmin)  u 80. minutu. Strelci: Vukadinović u 30. minutu za Svetlost, Milošević u 85, Stojilković u 90. minutu za Čekmin.

FK Svetlost: Stamenković 7, Marjanović 6 ( od 25. Ćirić 6,5) Antanasković 6,5, Pavlović 6,5, Tonić 6,5, Stevanović 7, Babović 6,5, Maksović 7, Vukadinović 7,5, Maletić 6,5, (od 70. Milić – ) Ranđelović 6,5.

Fk Čekmin: K. Ilić 6,5, P. Ilić 6,5, Marinković 6, Stevanović 6,5, Zdravković 6,5 (od 65 Stanisavljević 6,5), Milošević 6, Krstić 6 (od 46. Stojilković 7,5) , Dimitrijević 7, Stanković 6,5, Mitić 6,5 ( od 65. N. Krstić 6,5), Milošević 8.

Igrač utakmice: Dragan Milošević (Fk Čekmin) 8.

Današnji meč za Badnjevčane je krenuo odlično, od samog starta videla se terenska inicijativa i nadmoć kod domaćina, stvarane su šanse, a u uvodnih pola sata Ranđelović je propustio dve prilike za gol. Ono što je propustio centarfor domaćina, u gol je pretvorio 19- godišnje vihorno krilo Badnjevčana Nikola Vukadinović koji je posle greške štopera gostiju bio siguran egzekutor u 30. minutu.
Do kraja prvog dela Badnjevac je držao utakmicu u “svojim nogama“. Međutim, novo poluvreme i stara boljka ekipe iz opštine Žitorađa, pokazala se i danas kao glavni problem ekipi Svetlosti. Nestrpljenje u pojedinim trenucima, želja da svi postignu pogodak, i totalna dekoncetracija veznog reda i odbrane od 70. minuta isprečila se ispred prva tri boda Badnjevčana.
Gosti, koji su danas daleko zrelije igrali u presudnim trenucima meča su prvo preko iskusnog Miloševića, remek delom iz slobodnog udarca izjednačili na 1:1 a onda u 90. minutu posle jedne polukontre i napadačkog izleta štopera domaćih, preko rezerviste Stojilkovića došli do celog plena, i otišli zadovoljniji kući.
Stiče se utisak da su gosti zasluženo slavili, jer su kaznili sve ono što je Svetlost propustila, Vukadinović je mogao da stavi tačku na meč u 64. minutu kada je na centaršut Babovića šutirao za malo neprecizno. Onda je krenula totalna kanonada domaćina, i igrači su umesto da igraju fudbal više vodili računa šta će dobaciti glavnom arbitru današnjeg meča.
Ruku na srce, sudijska trojka u sastavu Denčić, Mihajlović, Andrejević je danas bila sklona greškama na račun obeju ekipa, i stiče se utisak da su oni danas bili najlošiji igrači na terenu, nedorasli suđenju u zonaškom rangu.

Nešto će morati da se menja u redovima novajlijie u Zoni ukoliko se želi da se obezbedi prekopotreban opstanak, koga sudeći po uvodnim mečevima nema na vidiku.

U sledećem kolu Badnjevac gostuje fenjerašu Bobištu, tražeći šansu za iskupljenje.