DRUGA POBEDA PIROĆANACA

SRPSKA LIGA-ISTOK   ĐERDAP- RADNIČKI (PI) 1:4 ( 1:0)   Kladovo: Strelci: D. Novčić u 81 za Đerdap, Dimitrov u 43 i 57 ,Petrov u 50, Adzibaba u 60, Žuti kartoni: Novćić ( Đerdap), Ristov (Radnički).   ĐERDAP: Lilić 6, Lazrević 5 ( Mitrović 6), Matović- ( Cvetković 6), D. Novčić 7, Marjanović 6, Jović 6 ( (S. Čokoranović -), Gačetović 5 ( N. Čokoranović 6), Milovanović 5( Simić 6), Mihajlović 6, Rudić 6,5, Novčić 6 RADNIČKI (P): Lešnjak -, Stojanov 7, Antić 7, A. Petrović 7, &istić 6 ( Bogdanović 6), Petrov 7,5, /Dušanić 6,5), Dojkić 7, Dimitrov 8,5( mančić-), Ristov 7,5 ( Colić 7), Adzibaba 7,5, Kamenović 7 ( N. Petrović-) Igrač utakmice Željko Dimitrov Piroćanici su Đerdapu očitali lekciju iz fudbala, nadigrali ih u svim elemntima fudbalske igre i sa četiri pogotka rešili pitanje pobednika. Prvi deo susreta gosti su pogotkom Dimitrova u 43 minutu rešili u svoju korist i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom delu igre viđeno je još četiri pogotka tri gostiju i jedan domaćina. Već u 50 minutu Petrov je udvostručio prednost gostiju, da bi samo 7 minuta kasnije bilo već tri gola prednosti za goste i tada je već bilo jasno pitanje pobednika. Samo tri minuta posle voćstva od 3:0 Adzibaba je u 60 minutu postigao i četvrti pogodak za svoj tim. Počasni pogodak ujedno i konačan rezultat usledio je pogodak D. Novčića u 81 minutu igre. Vredna pobeda Radničkog , dok novajlija u ligi ni bleda senka tima koji je trebao da se suprostavi razigranim gostima.Tako Radnički nastavalja u prva dav kola sa dve pobede nastavak prvenstva.