SRBIJA REMIJEM DO EVROPSKOG PRVENSTVA

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO   SRBIJA – BUGARSKA 2:2 ( 1:0) Leskovac: Gradski stadion GFK Dubočice: Gledalaca 8.000. Sudija : Erik Lambrets (Belgija) 8. Strelci: Veljković u 14, Babić u 82 za Srbiju, Krasev u u 59, Despodov u 69 za Bugarsku. Žuti karton: S. Lukić (Srbija). I. Gruev ( Bugarska).   SRBIJA: V. Milinković- Savić 7, N. Milenković 6,5, N. Gudelj 6, A. Mitrović 6,5, ( F. Mladenović-), D: tadić 7, F. Kostić 7 ( N. Maksimović-), M. Veljković 7, A. Živković 6, ( N. Radonjić-), S. Babić 7,5, F. Đuričić 6,5 ( D. Vlahović 6,5), S. Lukić 7 ( I. Ilić-).   BUGARSKA: D. Naumov 7,5, V. Popov 6,5, I. Gruev 6,5, A. Petkov 7, A. Kraev 6 ( I. Iliev-), K. Despotov 7 ( S. Kovachev -), Z: Atansov 6,5, ( I. Chochev-), I. Turistov 6, F. Krastev 6 ( P. Borukov -), M. Minchev 6 ( G. Rusev 7), Igrač utakmice: Srđan Babić Biti ili ne biti za repezentaciju Srbije za odlazak na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj, protiv repezentacije Bugarske u Leskovcu , sreća nam je malo pogledala u lice i remijem smo trasirali put u Nemnačkoj ali ne nekom dopadljivom igrom. Moglo bi se reći da smo dominirali u prvih 15 minuta do postignutog pogotka, nakon toga nije bilo više onih uraganskih napada na gol izvanrednog golmana Bugarske D. Naumova koji je odbranio nekoliko teških udaraca i najveći je krivac što Srbija nije slavila sa više golova , nego samo remizirala, taman toliko koliko joj je bilo potrebno. Već u 8 minutu igre Saša Lukić je bio u prilici šutirao sa dvadesetak metara ali se istako golman gostiju bravuroznom intervencijom. U 11 minutu Živković je prošao po desnoj strani uputio centar šut do S. Lukića ali i ova šansa je otišla u nepovrat. Samo minut kasnije akciju je započeo Živković do Mitrovića ovaj idelno pronašao Gudelja koji je šutirao ali golman gostiju ponovo na visini svog zadatka. U 14 minutu sledi pogodak Srbije strelac je Veljković Gudelj je pogodio stativu na odbijenu loptu natrčao je Veljković i silovitim udracem poslao loptu u mrežu ovog puta nemoćnog golmana D. Naumova. Potom u 21 minutu beležimo izvanredan udarac A. Mitrovića , ali usledila je ponovo bravurozna intervenicija Naumova koji je spasio siguran pogodak. Jedinu priliku posle samo što su dva tri puta prešli centar umalo da izjednače Bugarska prečku je pogodio iz jednog napada koji nije obećavao mnogo u 28 minutu kapiten Despotov. Još jedna kolosalna prilika ovog puta udarac je uputio F. Kostić ali je ponovo golman gostiju prosto nesavladljiv.Tako se na odmor otišlo minimalnoj prednosti Srbije pogotkom Veljkovića u 14 minutu igre. U drugom delu većna samom početku utakmice kakav strahoviti udarac sa nekih 18 metara I. Grujeva ali je i naš golman Milinković-Savić pokazao svoj kvaitet bravuroznom intervencijom sprečio poravnjanje rezultata. Igrao se 59 minut kada su gosti stigli do poravnjanje rezultata pogotkom Kraseva, što je bio hladan tuš za sve igrače domaćeg tima. U 69 minutu usledio je potpuni preokret u korist Bugarske kada su postigli drugi pogodak iz kontranapada, posle greške Živkovića da doda loptu Tadiću presekao je K. Despotov i završio akciju pogotkom za svoj tim. Međutim domaći se nisu predavali tek tada su zaigrali kao u prvih 15 minuta i gol je viseo u vazduhu. Najpre je poništen pogodak D. Vlahoviću u 71 minutu zbog navodnog ofsajda jer je pomoćnik sa desne strane signalizirao zastavicom nedozvoljeni položaj D. Vlahovića. I onda pada konačan rezultat u 82 minutu igre . Korner sa desne strane izveo je D. Tadić, stvorila se velika gužva pred gol gostiju gde se najbolje snalazi štoper S. Babić i šalje sa nekoliko metara loptu u buketu igrača u mrežu nemoćnog Naumova. Pogodak koji je iazvao erupciju oduševljenja i domaći su do kraja sačuvali taj rezultat koji je ravan pobedi i tako trasirali put za Nemačku na Evropskom prvenstvu.