JugSport.net

16. april 2024.
sportski portal južne Srbije

Popovčanima „uskraćena“ jesenja titula

Lebane: Dali je jesenji deo prvenstva Srpske fudbalske lige-istok završen ili nije pitaju se mnogi ljubitelji fudbala,jer  nije odigrano pet utakmica. Da budemo precizniji u 18 kolu odložena su dva susreta u Popovcu Budućnost-Jedinstvo iz Paraćina, druga utakmica tog kola nije odigrna u Paraćinu SFS Borac- Kablovi, navodno zbog Covid-19.

U poslednjem 19 kolu nisu odigrana još tri susreta, takođe navodno zbog istog razloga, u Trgovištu između  domaće Pčinje i Dunava iz Prahova, u Trsteniku između istoimenog kluba TrstenikPPT – OFK Sinđelić i u Paraćinu Jedinstvo- SFS Borac. Pokušali smo da saznamo od ljude koji vode ovaj stepen takmičenja ali nažaost kontakt nema, ne javlja se niko.

Bilo kako bilo ili kako će biti analizu Srpske fudbalske lige-istok  uradićemo bez tih pet neodigranih utakmica,  koji će se po svoj prilici odigrati na proleće, pa će biti svrstane u analizu prolećnog dela prvenstva.

Jesenje počasti prema trenutnoj tabeli pripale su Timoku 1919 iz  Zaječara, koji su mora se priznati i ako je ubačeni administartivnim putem opravdao  povrenje i zaseli na sam vrh tabele, zahvaljujući ne odigranoj utakmci u Popovcu između Budućnosti i Jedinstva iz Paraćina.U samom vrhu su još i Vlasina iz Vlasotinca, Radnički iz Svilajnca takođe povratnik među Srpskoligaše, Timočanin iz Knjaževca, Rembas iz Resavice  i Radan iz Lebana.

Na samom dnu tabele  su poslednje plasirani Moravac –Orion iz Mrštana sa samo 4 boda, SFK Morava iz Vladičinog Hana sa 14, Kablovi iz Zaječara sa 15, OFK Topličanin iz Prokuplja sa 16, Župa iz Aleksandrovca sa 18 osvojenih bodova. Tako da će na proleće morati dosta da ulože truda i znanja da bi izbegli selidbu u niži rang takmičenja.

Na Srpskoligaškom istoku odigrano je 185 utakmica od predviđenih 190, nijedna nije prekinuta. Jedan susret je registrovan služebnim rezultatom u Knjaževcu FK Timočanin –OFK Sinđelić 0:3, zbog administrativne grešeke domaćina.  Na tih 185 odigranih susret klubovi ko domćini zabeležili su 105 pobeda, 48 susreta su pripali gostujućim klubovima i 32 utakmice su završene nerešenim rezultatom. Od toga bez pogodaka na 7 utakmica i to:  U 3 kolu CarKonstantin-Vlasina, u 7 kolu Pčinja- Timočanin, u 9 kolu OFK Sinđelić- car Konstantin,  u u 11 kolu Trstenik PPT- Župa,  u 13 kolu Timočanin-Radan,u 16 kolu OFK Sinđelić- Dunav i Budućnost –Trstenik PPT.

Klubovi domaćini najviše pobeda u  jednom odigranom kolu imaju na po 7 utakmica u petom, sedmom, devetom i  trinasetom kolu, dok najamnje su se radovali u šetom kolu sa 3 pobede,  u četvrtom i osamanaestom na po 4 utakmice  i po 5 pobeda imaju u drugom, osmom, desetom, dvanestom, šesnaestom i sedamnaestom odigranom kolu.

Klubovi kao gosti najviše pobeda imaju 5 pobeda  u četvrtom kolu, po 4 pobede imaju u prvom, osmom, petnaestom, dok slast pobede nisu osetili u 9 kolu, po 1 pobedu imaju u jedanestom, trinaestom, i poslednjem 19 kolu.

Na 32 odigrane utakmice bez pobednika najviše ih je bilo i to 4 sureta u šestom kolu, dok po 3 utakmice u jednom kolu bez poednika je bilo u devetom, desetom, jedanestom, dvanestom i šesnaestom kolu, dok bez remija je bilo u prvom, petom, petnaestom, i 19 kolu.

Na svom terenu klubovi pojedinačno najviše pobeda ima Timok 1919 sa 10 pobeda, Vlasina sa 8 pobeda, dok po 7 pobeda imaju Budućnost, Radnički (SV), OFK Sinđelić  i po 6 pobeda Rembas, Radan, SFS Borac.

Na gostovanju najviše pobeda ostvarili su Budućnost iz Popovca sa 7 pobeda, po 6 puta su se radovali Radnički iz Svilajnca,  i po 5 puta Vlasina i Timok 1919.

Na svom terenu najviše poraz zabeležili su  Moravac –Orin 9, SFK Morava I OFK Topličanin,po 5 I Dunav iz Prahova 4 utakmice, dok bez poraza su Vlasina, Timok 1919, po 1 poraz imaju Rembas, Radan, Budućnost, Mladost, I OFK Sinđelić.

Na gostovanju najviše poraza doživeli su fudbaleri  Moravac Oriona, Župe, SFK Morave I Kablovi na 8 utakmica, zatim    po 7 poraza imaju Radan, Mladost, dok najmanje pognute glave napustili su teren   Radnički iz Svilajnca na 2 utakmice I Vlasina I Timok 1919 na po 3  susreta.

Na svom terenu najviše nerešenih utakmica odigrali su Jedinstvo iz Paraćina I Mladost na po 3 utakmice, dok po 2 su bez pobednika odigrali Car Konstantin, SFK Morava, Rembas, OFK Topličanin, Radan, Timočanin,OFK Sinđelić, Kablovi, bez remija na svom terenu je Timok 1919 a po 1 nerešen imaju Moravac Orion, Vlasina, Župa, Budućnost, SFS Borac, Radnički(SV), Dunav , Trstenik PPT i Pčinja.

Na gostovanju najviše nerešenih utakmica imaju Pčinja na 4 sureta,  na po 3 susreta Timočanin, Dunav,  dok bez remija su Moravac Orion, SFK Morava, SFS Borac,  i  po 1 remi imaju čak pola lige , znači 10 klubova.

U svih odigranih utakmica ove jeseni najviše pobeda zabeležili su  Timok 1919 na 15 utakmica, Budućnost na 14, Vlasina na 13 i  Radnički iz Svilajnca na 12 utakmica, dok najmanje pobeda imaju Moravac- Orion 1, po  4pobede imaju SFK Morava, Kablovi, OFK Topličanin,.

Najviše poraza zabeležili su Moravac-Orion na 17 utakmica, SFK Morava na 13 ,  i  po11 poraza imaju Župa, OFK Topličanin, Kablovi,.

Najviše nerešenih utakmica imaju  po 5   Timočanin, Dunav, Pčinja,  i  po 4 puta su remizirali Rembas, Trstenik PPT, Mladost, Jedinstvo (P), i  OFK Topličanin.

Na 185 odigranih utakmica (5 nisu)  postignuto je ukupno  564 pogodaka. Od toga  klubovi kao domaćini postigli su  351, kao gostujući  timovi  postigli su 213 pogodaka. Što je u proseku po jedno odigrno kolo 29, 61 ili po 1 odigranu utakmicu  oko 3 pogodaka.

Najviše pogodaka u jednom odigranom kolu bilo je u 38 u desetom kolu, u 8 kolu 36 golova, i   35 u   dvanestom kolu,  34 u sedamnaestom kolu, dok  33 pogodaka u četvrtom, petom, sedmom odigranom kolu.

Klubovi kao domaćini najviše pogodaka u jednom odigranom kolu postigli su u 9 devetom kolu kada su postigli 24 gola, u desetom kolu 23 , dok po 21 pogodak u petom I dvanestom kolu, a  najmanje su pogodili u metu na svom terenu po 14 pogodaka u prvom, šestom, petnaestom,  I osamnaestom kolu.

Klubovi na gostovanju najviše pogodaka u jednom odigranom kolu postigli su u četrnaestom kolu 17 golova, zatim po 14 pogodaka u četvrtom, I dvanestom  I sedamnaestom  kolu. Najmanje su bili precizni u devetom, trinaestom,  I devetnaestom kolu kada su postigli samo po 6 pogodaka, 7 golova su dali u šesnaestom, i  8 golova u sedmom kolu.

Najubojiti napad ove jeseni imali su Budućnost sa 60 postignutih golova, zatim slede  Car Konstantin sa 39, Timok 1919 sa 36, Trstenik PPT sa 33, Radan I OFK Sinđelić sa po  32 postignuta pogodaka. Najmanje su pogodili mrežu protivnika SFK Morava  sa 19, Moravac Orion, OFK Topličanin, sa po21 I Jedinstvo(Pa) sa 22 gola.

Najviše puta iz svoju mrežu vadili su Moravac-Orion 58 puta, OFK Topličanin 49 , SFK Morava 37 puta. Dok najbolju odbranu imali su Timok 1919 sa 13, Budućnost sa 14, i  po 16 Radnički (SV), OFK Sinđelić.

Na svom terenu najviše pogodaka postigli su Car Kosnatntin 28,OFK Sinđelić 22 gola,SFS Borac 24 pogodaka, a po 21 gol Župa, Radan,  i  Timok 1919.

Na  svom terenu najmanje pogodaka  postigli su Moravac-Orion I Jedinstvo(Pa) po 10 pogodaka, 14 golova su dali  Dunav iz Prahova,  i  po 15  Vlasina, OFK Topličanin, I Kablovi.

Na gostovanju najviše pogodaka postigli su Budućnost sa 25 , zatim po 15 golova su dali TrstenikPPT, Timok 1919,  I po 13 golova Vlasina, Radnički (SV).

Na gostovanju najmanje pogodaka postigli su fudbaleri Župa 4 pogotka, 5 golova SFS Borac,  po 6 golova su postigli SFK Morava, OFK Topličanin.

Najviše pogodaka na svom terenu primili su Moravac-Orion sa 25, OFK Topličanin 19, Car Konstantin 18,  SFK Morava  16 golova, i 15 pogodaka  SFS Borac,

Najmanje pogodaka na svom terenu primili su Timok1919  samo 3 pogotka,  po 4 su primili Vlasina i   Budućnost,  a  Rembas 5 golova.

Najviše pogodaka na jednoj utakmici viđeno je  u 8 kolu na utakmci u Prokuplju između OFK Topličanina I Budućnosti iz Popovca 2:7 ukupno 9 golova.

Najveće pobede ove jeseni bile su.  U 4 kolu Car Konstantin-SFK Morava 7:1, u 7 kolu OFK Sinđelić- Župa, 7:0 (najveća) u 17 kolu u Lebanu Radan I Moravac Orion  7:1.

DOMAĆIN

1Timok        10      10-0-0      21:03          30

2.Vlasina      09      8-1-0       15:04            25

3.  Sinđelić  10       7-2-1       22:03            23

4.Budućnost 9       7-1-1       25:04            22

5.Radnički    10      7-1-2       16:08           22

6.Radan         09     6-2-1       21:07           20

7.Rembas      09     6-2-1        16:05          20

8.SFS Borac  09     6-1-2         24:15         19

9.Mladost     09     5-3-1         19:10         18

10.C. Konst. 10     5-2-3          28:18        17

11.Timočan.09     5-2-2          16:08        17

12.Trstenik  08     5-1-2           18:06       16

13.Župa        09     5-1-3           21:12       16

14.Pčinja      08     5-1-2           18:12       16

15.Dunav    10      5-1-4          14:10       16

16.Kablovi   09      4-2-3          15:13      14

17.Morava   10      3-2-5         13:16      11

18.Topličan. 10      3-2-5         15:19      11

19.Jedinstvo 08     2-3-3          10:10      09

20.Morav.Or.10    0-1-9          10:25      01

 

GOST

1.Budućnost          09       7-2-0       25:10             23

2.Radnički(SV)     09         6-1-2       13:08            19

3.Vlasina               10        5-2-3         13:13            17

4.Timok 1919      09       5-1-3          15:10            16

5.Jedinstvo(P)     09        4-1-4         12:10             13

6.Timočanin        10        3-3-4         08:10             12

7.OFK Sinđelić    08         3-1-4        10:13             10

8.Car Konstantin 09        3-1-5        11:16             10

9. Trstenik PPT     10        2-3-5        15:18             09

 

10.Rembas             10        2-2-6         12:17            08

11.Radan             10        2-1-7         11:15            07

12.Mladost          10       2-1-7         08:22            07

13.Dunav             08        1-3-4        11:17            06

14.SFS Borac       08         2-0-6       05:14           06

15.Topličanin      09         1-2-6       06:27           05

16.Pčinja              10         0-4-6       09:23           04

17.Moravac Or. 09          1-0-8      11:32           03

18.SFK Morava  09          1-0-8      06:31           03

19.Župa               09           0-2-7     04:24           02

20 Kablovi           09           0-1-8     07:26           01

 

 

JESEN NA DLANU

1.Timok1919         19         15-1-3          36:13           46

2.Budućnost          18         14-3-1          50:14           45

3.Vlasina                 19         13-3-3          28:17          42

4.Radnički(SV)       19          12-2-4         29:16          41

5.OFK Sinđelić        18          10-3-5         32:16         33

6.Timočanin            19           8-5-6          24:18         29

7.Rembas                19            8-4-7          28:22         28

8.Radan                   19            8-3-8          32:22         27

9.Car Konstantin    19            8-3-8          39:34         27

10.Trstenik PPT      18            7-4-7          33:24         25

11.SFS Borac          17             8-1-8          29:29         25

12.Mladost(M)      19             7-4-8          27:32         25

13.Jedinstvo(P)     17              6-4-7          22:20        22

14.Dunav               18              5-5-8           25:27        22

15.Pčinja                18              5-5-8           27:35        20

16.Župa                  19             5-3-11          25:37        18

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email
Print