10. maj 2024.

PIROĆANCI REŠILI U DRUGOM DELU

SRPSKA LIGA-ISTOK

JEDINSTVO(P)- RADNIČKI (PI) 0:3 ( 0:0)

Parćin. Gledalaca 250. Sudija: Dušan Marek(Leskovac) 8. Strelci: Dimitrov u 57, Colić u 66, Dušanić u 90 min. Žuti kartoni: Petrović (Jedinstvo), Antić, Bogdanović, (Radnički).

JEDINSTVO(P): L. Marković 6, Tadić 6 ( Milenović-), Novković 6, Krkić 6, Pavlović 6, S. Marković 6 ( Ilić 6), Petrović 6 ( Dudić-), laban 6,5, Radovanović 6,5, Nastasijević 6,5, (Šalja-), Jovanović 6 (Lapčević 6,5).

Radnički(P): Lešnjak 7, Stojanov 7, Antić 6, A. Petrović 7, Ristić 6 ( Bogdanović 6,5), Dojkić 7, Dimitrov 7,5, (Dušanić7), Ristov 7, N. Mančić 6,5 ( Petrov 6,5), Adzibaba7 ( Colić 7,5), Kamenović 7 ( N. Petrović-)

Igrač utakmice: Đorđe Colić

Domaći su u prvom delu odolevali napadima gostiju i prvi deo utakmice završen je bez golova, ma da su domaći imali jednu izglednu priliku za psotizanje gola. U drugom poluvremenu Radnički je bio tim koji je diktirao tempo igre stvrao prilike i postigao tri pogotka. Najpre je Dimitrov u 57 minutu načeo mrežu domaćih i krunisao terensku inicijativu gostiju.

Potom na sceni stupa sve bolji mladi Đorđe Colić koji je udvostučio prednost i na neki način učvrstio pobedu svog tima sa dva gola razlike. Konačnih 3:0 delo je Dušanića takođe rezerviste gostiju koji je u poslednjim minutama postavio konačan rezultat i tako su Piroćanci sa tri pogotka osvojili tri boda i dalje se nalaze u samom vrhu tabele.