10. maj 2024.

JEDINSTVO(GS) PETARDOM IZ VINARCA

ZONA JUG

MLADOST 1959 – JEDINSTVO (GS)-1:5 ( 1:2)

Vinarce: Gledalaca 200. Sudija: Lazar Andrejević 7. Strelci: Ž. Krstić u 15 za Mladost 1959, St. Stefanović u 13, 85, Ž. Aleksić 29, 53, 67 min. (Jedinstvo GS). Žuti kartoni. D. Petrović, M. Pešić ( Mlaodost 1959), A. Alepijević ( Jedinstvo(GS)

.

MALDOST: L. Mitrović 5, L. Stamneković 5, (N. Milenković 5,5), D. Petrović 5,5, M. Stepanović 5, M. Nisić 5,5, S. Tošić 5, M. Nastić 6, M. Spasov 6, M. Pešić 5, Ž. Krtsić 7, L. Nastić 5 ( B. Ristić 5,5).

JEDINSTVO(GS): B. Aleksić 7, M. Ristić 7, A.Ristić 7, V. Stefanović 7,5, S. Marinković 7, L. Stefanović 7 ( S: alepijević 6,5), D. Dimitrijević 7(S. Marinković-), Ž. Aleksić 9,( S. Đorđević -), D. Blagojević 7,5, S. Stefanović 7,5 St. Stefanović 8,5.

Igrač utakmice: Žarko Aleksić

Razigrani fudbaleri iz Gornjeg Stopnja do vrha su napunili mrežu indisponiranih domaćina , koji su za čitav tok utakmice uspeli da porignu jedini pogodak u 15 minutu dva minuta nakon što je Jedinstvo po prvi put postiglo pogodak.

U 29 minutu Ž. Aleksić najbolji pojedinac na utakmici potiže svoj prvi pogodak i na odmor se odlazi minimlnoj prednosti gostiju (1:2) i najva da će u drugom poluvremenu nstaviti sa dobrom igrom. U durgom delu još tri pogotka gostiju dva pogotka Ž. Aleksića u 53 i 67 i najboljeg strelca Stefana Stefanovića koji je postigao peti pogodak za svoj tim i zatvorio seriju golova na ovoj utakmici.

Pobeda gostiju za sam vrh tabele uz dve centralne figure utakmice trostrukog strelca Ž. Aleksića i po običaju dvostrukog Stefana Stefanovića i domaćinu su ostavili na razmišljanje petardu, a oni stekli još veće samopouzdanje za nastavak prvenstva