Žitorađani gaze sve pred sobom

Iskusni Ristić vodi u sredinu tabele

ŽITORAĐA /PROKUPLJE – U meču 18. kola Zone Zapad na stadionu “ Kraj Toplice “ u Prokuplju, fudbaleri Žitorađe su kao “domaćini“ na ovom meču savladali favorizovanu ekipu Jastebca iz Velikog Šiljegovca rezultatom 5:2. Žitorađani su od samog starta ušli bolje u meč i predvođeni raspoloženim veteranom Igorom Ristićem, stvorili nekoliko šansi, a prvu ozbiljniju je u 23. minutu popularni “ Šilja“ Marjanović pretvorio u vođstvo. Igru Žitorađe u prvom delu rezultatom 2:0 krunisao je Nikola Todorović iz penala u 36. minutu, koji je iznudio posle sjajnog solo prodora Miroljub Stanković.

Drugo poluvreme počelo je u istom ruhu, i na 3:0 povisio je Stanković u 59. minutu,  na asistenciju Ristića. Kada je izgledalo da je sve rešeno, fudbaleri iz Šiljegovca pokazuju da se fudbal igra do poslednjeg zvižduka. U narednih pola sata traje totalna ofanziva gola Žitorađe,  na kome se nalazio 16-godišnji Andrija Ilić. Golman Žitorađe je uz pomenutog Ristića bio najbolji akter Žitorađe danas, nekoliko puta se “ravnao“ sa prečkom i imao je nekoliko odbranjenih šansi 1 na 1.

Gosti stižu na 3:2 golovima iz prekida u 64 i 71. minutu, preko Milićevića, i Aleksića. Opsada gola Žitorađe, od strane Šiljegovčana traje sve do sudijske nadoknade kada prvo u 91, a zatim u 92. minutu, 43-godišnji Igor Ristić trči dve kontre i pokazuje svu svoju fudbalsku raskoš i znanje koje ima u nogama. Miran i staložen u završnici akcije kako i dolikuje igraču njegovog renomea vodi Žitorađu do 5:2 i nova 3 boda.

Žitorađa je ovom pobedom pobegla iz opasne zone i sada je na 12. mestu sa 18 bodova, u sledećem kolu gostuje fenjerašu Bošnjanu.

Igor Ristić je kratko izjavio: Dobro smo počeli meč, i onda je odjednom počela da se stvara bespotrebna nervoza, ipak uspeli smo nekako da se saberemo i pobedimo. U sledećem kolu idemo u Bošnjane, rasterećeni bez pritiska i daćemo svoj maksimum. – rekao je Ristić.

Zbog najavljenih građevinskih radova Žitorađa od danas svoje utakmice kao domaćin igra u Prokuplju, na stadionu OFK Topličanin.

Fk Žitorađa – Fk Jastrebac – Veliki Šiljegovac

Stadion: “Kraj Toplice“ u Prokuplju

Gledalaca: 150
Strelci: Marjanović u 23, Todorović (iz penala) 36, Stanković 59, Ristić u 90+1 i 90+2 za Žitorađu, Milićević u 64, Aleksić u 71. za Jastrebac.

Sudije: Aleksa Milanović, Branko Veselinović, Nikola Stojanović (ocena 8)

FK Žitorađa: Ilić 7,5, Filipović 6,5 (od 73. Blagojević – ), Paunović 7,5, Stojanović 6,5, Cvetanović 7, Jovanović 7, Stanković 7,5, Ristić 8,5, Marjanović 8, Todorović 7, Dinić 7 (od 85 Janković – ).

FK Jastrebac: Anđelković 6, Milićević 6,5, Stevanović 6 (od 70. Jevtić – ), Tazić 6,5, Milošević 6,5, Milosavljević 7, Jevremović 6, Dimitrijević 7, Čalojević 7, Aleksić 6,5, Lazarević 6,5

Igrač utakmice: Igor Ristić 8,5 (Fk Žitorađa)