26. april 2024.

PEHAR U RUKE KNJAŽEVČANA

FINALE KUPA  ZAJEČARSKOG OKRUGA

BSK(BOGOVINA) – TIMOČANIN 0:3 ( 0:0)

Boljevac: Glčedalaca 150. Sudija: Ivana Čolaković ( Boljevac) 7. Strelci: I. Stojanović u 46, V. Stojadinović u 48, L. Petrović u 68 mminutu. Kartona nije bilo.

BSK (BOGOVINA): Milošević 7,5, B, Rajković 7, Andronjić 6,5, S. Rajković 6, Bejić 6,6, Janković 7, D. Božinović 6,5, P. Anđelković 6,5, Ilikić 6,5, Morina 6,5, Lazarević 6,5.

TIMOČANIN: Nakić 7, Molojković 7, S. Stojanović 7, Zdravković 7, Ić Stojanović 7,5, Videnović 7, Dragičević 6 ( V. Stojadinović 7), L. Petrović 8, Baltić 7, I. Jovanopvić 7, Slavković 6,5 ( Mladenović 6,5).

Igrač utakmice: L. Petrović

Pobednik finale kUpa Zaječarskog okruga odigran u Boljevcu zasluženo je pripao Knjaževčanima, koji su sva tri pogotka postigli u drugom delu igre, tako rešili pitanje pobednika ovogodišnjeg Kupa i ovom  okrugu.

U prvom delu utakmice nij e bilo golova, a najzreliju priliku za psotizanje gola imali su igrači iz Knjaževca u 44 minutu kada je golman BSK Milošević odbranio udarac Ivice Jovanovića i na odmor s eotišlo bez golova, ma da je bilo prilik ai pred jednim i pred drugim golom.

U drugom delu za samo dva minuta dva gola  Timočanina. Samo što je počeo nastavak igre u 46 minutu strelac je bio I. Stojanović da bi samo dva minuta kasnije tu prednost udvostručio rezervista V. Stojadinović i već tada je bilo jasno pitanje pobednika. Konačnih 3:0 ulsedili su u 68 minutu igre a strelac tog trećeg pogotka je L. Petrović i time razrešio sve dileme oko pobednika.

Po završetku utakmice pahar pobedniku Kupa Zaječarskog okruga kapitenu Vladimiru Stojadinoviću uručio je Goran Tomić predsednik FS Zaječarskog okruga, statuu najboljem igraču utakmice   po ocenu žirija Vladimiru Miloševiću  uručio je Igor Živić  generalni sekretar   FSZO , dok je plakete sudiskoj trojci uručio Dalibor Manojlović savezni sudija inače predsednik SSOS FSZO .