19. april 2024.

MARKOVIĆ REŠIO DERBI JESENJEG DELA

OFK TOPLIČANIN –JEDINSTVO (GS) 2:1 ( 1:1)

Prokuplje. Gledalaca 3.000. Sudija: Mihjalo Mihajlović 7. Strelci: D. Stanković u 18, D. Marković u 85 za OFK Topličanin, Stefan Stefanović u 4 min za jEdinstvo. Žuti kartoni: Antanasković, D. Stojkaović 9OFK Topličanin), Novović, V. Stefanović, St. Stefanović ( Jedinstvo).

OFK TOPLIČANIN: Novaković 7, D. Stanković 7,5 Savić 7, ( D. Marković 7,5,7), , Antanasković 7, Dragićević 7, V. Stanković 7,5, Kaličanin 7,5, M. Jovanović 7, L. Paunović 7, D. Stojković 7, J. Jovanović 7 ( Stojić 7).

JEDINSTVO: Aleksić 7, Novović 7, Ristić 6,5, V. Stefanović 7, Marinković 6,5, Alepiujevcić 6 ( (Đorđević 6), D. Dimitrijević 6,5, Trajković 6,5, D. Stefanović 7, S. Stefanović 7,5.

Igrač utakmice: D. Stanković

Fudabaleri OFK Topličanina u derbi utakmici 13 kola savladali su na domaćem  terenu konkurenta za prvo mesto ekipu Jedinstva rezulttaom  2:1 poluvreme 1:1

Utakmicu su nešto bolje otvorili gosti  pogotkom kapitena  i prvog strelca lige  Stefana Stefanovića, i poveli već u 4 minutu igre, nakon nešto lošije komunikacije igrača plavo belih. Pogodak Stefanoviča nije poremetio potomke gvozdenog puka m zaigrali  su ofanzivnije, i pogotkom najboljeg    igrača na utakmci D. Stankovića  poravnali na 1:1  u 18 minutu igre. Stvarali su plavo beli prilike , međutim bezopasno po go l protivnika te se    rezultaom 1:1 otišlo na pauzu.

U nastavku nošeni podrškom simaptizera  i navijača OFK Topličanina imali su samo jedan cilj – a to je pobeda i nova tri boda . Od samog starta  drugog dela utakmice igralo se isključivo na polovini protivnika. Nemanja Kitić,  zamenio je borbenog Jovana Jovanovića u  65 minutu , dok je junak utakmice D. Marković zamenio itekako bitan šraf  u igri plavo belih Momira Savića u 75 min.

Napdali su plavo beli, a trud i zalaganje  isplatilo se u  85 minutu klada je rezervista D. Marković postigao pogodak za preokret  i erupciju oduševljenja navijača na tribinama.

Odigrali smo jednu tvrdu i borbenu utakmicu tokom svih  90 minuta. Gosti su pokazali da nisu slučajno  u samom vrhu tabel, međutim nošeni podrškom sa tribina osvojili smo nova tri boda. U ime uprave  kluba  struičnog štaba, i svih igrača  zahvaljujem se publici na podršci. Budite  sigurni da ćemo dati sve od sebe da  OFK Topličanin vratimo na stare  staze uspeha i tamo gde mu i pripipda meseto. Izjavio je sportski direktor kluba Vladimir Paunović.

Član upravnog odbora kluba Čedomir Vuković izjavio je : Čestitam igračima  šefu struke Gospodinu Kuzmnaoviću i svima u klubu na vrlo bitnoj pobedi. Hvala prokupačkoj publici  na podršci tokom svih 90 minuta . Ostaju još dve utakmice  u prvom delu gde  ćemo dati sve od sebe da osvojimo povoljne rezultate,koji bi nas održali u vrhu tabele pred  odlučujući prolećni deo prvenstva. Za igrača utakmice proglašen je Dušan Stanković. Iskrene reči podrške  pri završetku utakmice porukom je poslao član UO FK „Partizan“ gospodin Dragan Trajilović gde je čestitao rukovodstvu i svim članovima kluba dobre rezultate  u poslednje vreme sa željom da OFK Topličanin opet bude    srpskoligaš.

U narednom kolu fudbaleri OFK Topličanina  gostuju  kod FK Alaknice.