Žitorađa na korak od jesenje titule

ŽITORAĐA - U 9. kolu Prve lige Istok za rukometašice pred punim tribinama u Žitorađi, gledali smo jednu lepu i uzbudljivu rukometnu predstavu. U derbiju dveju ekipa iz vrha tabele, ni malo ugodna mlada ekipa Jagodine, dobrano je namučila izabranice Vlade Antanaskovića. Žitorađa je u ovaj meč krenula mlako, i neubedljivo, a Jagodinke trkački superiorno predvođene golmanom Anđelom Radivojević koja je večeras bila najbolji akter gostujuće ekipe sa 14 odbrana. Jagodina je u jednom trenutku na semaforu imala ubedljivih 5 golova razlike. Za to što Jagodina nije u prvom poluvremenu već uspela da reši meč, Antanasković može da zahvali Mariji Stojković, golmanu svoje ekipe koja  je u prvih pola sata bila ubedljivo najbolji akter domaćih. Pred kraj poluvremena kapiten domaćih Jelena Stamenković mini serijom od 4 pogotka smanjila rezultat da bi iskusna Jovana Bartošić u poslednjim trenucima meča postavila konačnih 10:10 u prvom delu. Na poluvremenu Žitorađanke su konsolidovale redove, a lošu odbranu iz prvih 20 minuta meča strateg Žitorađe stabilizovao je uvođenjem Jovane Todorović koja je podigla nivo odbrane. U drugom delu su terenom gospodarile Žitorađanke a golgeterima Stamenkovićevoj i Bartošićevoj pridodale su se još Natalija Stanković i Milena Dinić. Poslednjih 5 minuta meča branila je Dragana Zdravković, najnovije pojačanje Žitorađe, a iskusna igračica je na svom debiju je zabeležila 5 odbrana od čega 3 sa linije sedam metara. Kratak siže meča dao je Predrag Gligorijević prvi čovek Žrk Žitorađa: Jedna dinamična i uzbudljiva utakmica, koju su obeležili golmani. Čestitao bih mladoj Anđeli Radivojević koja je pokazala da je budućnost srpskog rukometa na poziciji golmana. Takođe, pohvalio bih i izdanje naših golmana, kao i zalaganje ekipe na celom meču. Čestitke gostima na bespoštednoj borbi, mi se osvrćemo narednom meču sa liderom prvenstva Žrk Pirotom. - izjavio je predsednik Žrk Žitorađa. Žrk Žitorađa će i u narednom kolu biti domaćin, a dočekaće ekipu Pirota u možda najbitnijem meču sezone. ŽRK Žitorađa: Stojković 15 (odbrana), Stamenković (k) 7, Petković, Dinić 3, Stanković 4, Mitrović, Bartošić 7 (2), Zdravković 5 odbrana (3), Tasić, Maljević, Simonović, Todorović. ŽRK Jagodina 2: Radivojević 14 (odbrana), Marković (k) 6, Jovanović E, Mitić A, Stanković 4, Stojanović, Mitić S. 2, Đorđević, Ristić 3, Milosavljević 1, Pavlović, Rakić, Đurić, Zlatanović, Jovanović N.