9. maj 2024.

“STAKLARI” PEVAJUĆI IZ ŽITORAĐE

SRPSKA LIGA-ISTOK

ŽITORAĐA- SFS BORAC 0:4 ( 0:2)

Žitorađa: Gledalaca 150. Sudija: Miloš Grujić (Niš) 6. Strelci: Simić u 32, 36, Zlatković u 70, Conić u 89 (KU). Žuti kartoni: Marković, Radojković ( SFS Borac).

ŽITORAĐA: Perić 6, Stanojković 6, Kostić 5, Krivokapić 6, Dinić 5,5, Janković 5, Aleksić 5, (Todorović-), Đorđević 6, Burgić 6, Kostadinović 5, Filipović 6 ( Tasić-).

SFS BORAC: Radojković 7, Gašić 7, marković 7, Conić 7, Zlatković 7,5 ( Vučić-), N. Spasić 8, ( (Petrović-), Petković 6,5 ( (S. Simić-), Svrzić 7 ( Milenković-), Vuletić 7 Mirkailo 7.

Igrač utakmice: Nenad Simić

Podmlađeni sastav nij ebio u mogućnosti da pruži jači otpr ekipi koj aje u gornjem delu tabele, daleko iskusnija i uigranija. Gosti su postigli po dva pogotka u oba dela igre. U prvom poluvremenu strelac oba pogotka za goste bio je N. Simić, koji je iskoristio greške odbrane domaćina, tako se već u prvom delu igre pitanje pobednika naziralo.

U drugom delu utakmice još dva pogotka paraćinaca za visoko voćstvo od 0:4 pogotcima najpre Zlatkovića u 70 , da bi tačku na visoku pobedu stavio Conić iz kaznenog udarca u 89 minutu . Domaći su ogorčeni na sudiju Miloša Grujića koji je u 20 minutu propustio priliku da pošalje u svlačionici golmana gostiju Radojkovića kada je kao poslednji igrač odbrane načinio prekršaj a sudija Grujić ga „častio“ samo žutim kartonom.