3. maj 2024.

SLOGAŠI SVE REŠILI U DRUGOM DELU IGRE

SLOGA(L)- RADAN 3:0 (0:0)

Leskovac: Gledalaca 300. Sudija: Darko Radenković (Leskovac) 8. Strelci: V. Mitić 62, S. Jović 68(KU), 76 min. Žuti kartoni: L. Mitrović, N. Kostić(Sloga), M. Milošević , N. Smiljković(Radan)

SLOGA(L): L. Mitrović 8, V. Ristić 7,5, M. Profirović 7 ( Đ. Stanković-), A. Ilić 7,5, N. Stojković 7, N. Kostić 7, A. Cekić 7,L. Branković-), V. Mitić 7, S. Jović 8,5,(N. Stanković-), S.Kostić 7, V. Kostić 7,5.

RADAN: N. Babić 6,5, M. Stošić 6,5, S. Stoiljković 6, S. Kostić 7, M. Milošević 7, P. Krstić 6,5, A. Anđelić 6, ( O. Stanković-), Ž. Aleksić 6 ( M.Ilić-), N. Smiljković 7, A. Dojčinović 7, N. Perić 6,5 ( M. Cvetković-).

Igrač utakmice: Saša Jović

U duelu dve neporažene ekipe ovog proleća viđena je dobra fudbalska predstava u kojoj je pitanje pobednika rešeno u nastavku susreta . Radanu prvi poraz Slogi osmi uzastopni uspeh ovog proleća izvojevan u nastavku sureta, ma da su gosti  imali priliku da u prvom delu reše pitanje pobednika u svoju korsit

Prva prilika na utakmici ukazala se u 9 minutu S. Joviću koji je traljavo uputio udarac pored gola gostiju.

Igrao se 13 minut kada se gostima iz Lebana ukazala kolosalna prilika, Anđelić je izbio sam pred golmana domaćih ali se golman domaćih Mitrović dobro postavio i Anđelić je šutirao u njega i šansa je otišla u nepovrat. Na suprotnoj strani u 26 minutu u prilici je bio V. Ristić ali je šutirao u suprotnu stranu pored gola.

Igrao se 35 minut kada je golman domaćih srušio u svom kaznenom prostoru Anđelića , i sudija Radenković je bez oklevanja pokazao na belu tačku . Udrac je izveo igrač na koga je načinjen prekršaj ,putirao ali je golman domaćih bravuroznom intervencijom odbranio udarac i druga kolosalna prilika je otišla u nepovrat i da gosti umesto vode sa dva gola razlike , na odmor se otišlo bez golova mreže su ostale netaknute.

U drugom delu puleni trenera Miodraga Đorđevića su od prvog minuta bili apsolutni gospodari na terenu i sa tri pogotka rešili pitanje pobednika potpuno zasluženo.

Ipak počelo je najlepšim trenutkom na utakmici u 51 minutu kada je Smiljković iz Radana sa nekih tridesetak metara uputio pravu bombu, međutim golman Mitrović se vinuo u prstima loptu dotako koja je pogodila prečku i odbila se u terenu.

Prva radost na utakmici za domaće usledila je u 62 minutu igre, kada je u gužvi pred golom najbolje sesnalazi Vladimir Mitić i šalje loptu u sam donji levi ugao nemoćnog Babića.

I na suprotnoj strani ovog puta za domaćina kazneni udarac usledio je u 68 minutu igre kada Stoiljković nepropisno zaustavlja V. Kostića u svom kaznenom protoru. Siguran izvođač bio je najbbolji pojedinac utakmice Saša Jović i udvostručuje prednost domaćina. U 74 minutu u idealnoj prilici se našao A. Cekić šutirao sa nekoliko metara ali je golman Babić bio na visini zadatka, samo minut kanije S. Kostić iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane pogađa stativu gola gostiju.

Konačnih 3:0 na utakmici usledili su u 76 minutu igre pošto je V. Ristić idealno poslužio S. Jovića koji preciznim udarcem postiže svoj drugi a za tim treći pogodak i svom timu sa dva pogotka donosi vrednu pobedu osmu za redom ovog proleća.

I na kraju ovog teksta netreba zaboraviti istaći dobro suđenje mladog i perspektivog sudije iz Leskovca Darka Radenkovića , koji je bio čitavog toka susreta na visini zadatka i uklopio se u potpunosti  u derbiju  ovoga kola.

U narednom kolu još jedan derbi za Slogu kada u sredu gostuje u Prokuplje OFK Topličaninu, dok Radan na svom ternu dočekuje već otpisanu Mladost iz Vinarca.