13. maj 2024.

ROMANTIČARI PONOVO SUPERLIGAŠI

PEJ OF PRVE LIGE SRBIJE

TEKSTILAC- OFK BEOGRAD 1: 2 ( 0:0)

Odzaci: Gledalaca 1.000. Sudija: Miroslav Mitić ( (Gornji Milanovac) 7. Strelci: Zličić u 70(KU) za Tekstilac, a Georgijević u 48 i 62 minutu za OFK Beograd. Žuti kartoni: Sredojević ( Tekstilac), Popović, Jovan Mituljikić, Nenad Stanković, Stoisavljević ( OFK Beograd).

TEKSTILAC: Brać 7, Luković 7, Marjanović 7, Darko Stojanović 6 ( Stefan Stojanović 6,5), Princ 7, Djurić 6,(Vasić 6), Sredojević 7, Jočić 6,5 ( Avram-), Davidović 7 ( Zekić-), Marković 6 ( Zličić 7), Kodzić 6,5.

OFK BEOGRAD: Popović 7, Bogdanović 6 ( Plavšić 6,5), Georgijević 8 , (Stoisavljević-), Knežević 7, Marković 7 ( (Minić-), Vujadinović 7, Djermanović 7, Nikolić 7, Stanković 7 ( J. Mituljikić 6 ( Mičić-), N. Mituljikić 7 ( Kasalica-).

Igrač utakmice: Georgijević

Derbi drugog kola plej ofa u Odzacima zasluženo je pripao popularnim “Romantičarima”koji su ovom pobedom pet gola pre kraja prvenstva overili vizu za povratak posle dužeg vremen an amestu uspeha među Superligaše.

Centraln afigura zlata vredn epobede je dvostruki strelac za goste iz Beograda Georgijević koji je kao dvostruki strelac poneo i epitet igrača utakmice.

Samo što je počelo drugo poluvreme gsotzi su u 48 minutu preko Georgijevića došli prvi u voćstvop od 0:1, da bi isti igrač tu prednost udvostručio u 62 minutu igre . Jedini pogodak na utakmici domaći su postigli u 70 minuta iz kaznenog udarca, ali je to bilo premalo da se nešto ozbiljnijeučini osim časnog i minimalnog poraza od budućeg Superligaša.