PETRARDA U LEBANU

RADAN- SLOGA (Le) 5:0 (2:0)

Lebane: Gledalaca 300. Sudija: Danijel Zlatanović (Ćuprija) 8. Strelci: A. Anđelić u 38, 47, 75, M. Stanković u 45(KU), S. Smiljković u 75min.Žuti kartoni: A. Anđelić (Radan), V. Mitić, S. Ristić, (Sloga).

RADAN: N. Babić 7, S. Kostić 7,)M. Ilić-), M. Milošević 7,5, A. Anđelić 9, M. Stošić 8,5, M. Stanković 8,5, N. Živković 7), N. Smiljković 7,5, A. Dojčinović 7, M. Stevanović 7 ( L. Ivanović -), N. Perić 7 ( N. Grozdanović 7), O. Stanković 7 ( M. Cvetković 7

SLOGA(LE): D. Dimitrijević 6, V. Mitić 5 ( S. Ristić-), B. Petrović 6, A. Ilić 6,5, S. Ilić- ( V. Trajković 6), A. Cekić 6 ( N. Đokić 6 ), I. Savić 6, V. Ristić 6,5, N. Stanković 6 ( V. Stamneković-), S. Stamneković 6, S. Jović6.

Igrač utakmice: Andrija Anđelić

Radan je tek u osmom kolu zaigrao onako kako se od ovaj tim očekuje. Puleni trenera Dragana Momirovića i pomoćnika Dušana Stankovića do vrha su napunili mrežu favorizovanim gostima iz Leskovca, koji pretenduju na sam vrh tabele.

Prvu idelanu priliku na utakmici već u 21 minutu propusta da realizuje kapiten M. Stanković koji je iskosa sa desne strane šutirao izbliza u malu mrežu. Prva radost za Lebančane stigla je u 38 minutu posle izvanrednog centar šuta M. Stankovića A. Anđelić je u buketu igrača bio najsnalažljiviji i poslao loptu u mrežu protivnika,

Prednost domaćina udvostručio je u 45 minutu iz slobodnog udarca sa nekih dvadesetak metara M. Stanković koji je pogodio sam gornji levi ugao tako da je golman gostiju samo pogledao let lopte u mrežu.

U drugom delu utakmice na terenu dve centralne figure utakmice S. Stošić prodorima i centaršutevima po desnoj strani i realizacije dve A. Anđelića i jedna Smiljkovića. Samo što je počelo drugo poluvreme M. Stošić je protutnjao po desnoj strani uposlio A. Anđelića na nekoliko metara od gola i nije mu bilo teško da postigne treći pogodak za domaćina

. Samo tri minuta preslikana situacija kod četvrtog pogotka za domaće prodor M. Stošić, A. Anđelić na istom mestu ko kod trećeg pogotka i šalje loptu u mrežu.

Konačnih 5:0postavio je Smiljković iz nekoliko pokušaja u gužvi pred golom goistiju, pošto je predhodno bio upošljen od M. Stošića, ipak je lopta završila u mreži gostiju.

U 87 minutu posle takozvanog skraćenog kornera iz pozadine se prikrao štoper M. Milošević i udarcem glavom uzdrmao prečku i tako je propuštena prilika za šesti pogodak domaćina.