9. maj 2024.

MARKOVIĆEV HET TRIK

ZONA JUG

JEDINSTVO – JABLANICA 4:0(0.0)

Bošnjace: Gledalaca 600. Sudija: Brtaislav Jović ( Niš) 7. Strelci: Marković u 55,60, 70, Mitrović u 88 (KU). Žuti kartoni: Marjanović, Dimitrijević(Jedinstvo), Crveni karton: Palević (Jablanica) u 88 min.

JEDINSTVO: P. Mišić 7,5, Cakić 7,5, M. Zdravković 7,5, Stojković 7, V. Zdravković 7 ( D. Mišić 7), Marjanović 7, Ivanović-); Tošić 7,5, Dimitrijević 7 ( Mitrović 7), Marković 9, ( Anđelković-), Mitić 7 ( Ilić 7), Gligorijević 8.

JABLANICA: Radivojević 6, Đokić 6, Palević 5, Ibraimović 6, ( Papović-), Janković 7, Zaimi 6, Stefan Rajčević 6, Ivanović 6, Slavko Rajčević 6 ( Kostić-), Savić 5,5, Mihajlović 6.

Igrač utakmice: Miroslav Marković

U prvom delu igre nij ebilo golova igralo se uglavnom na sredini terena sa po nekoliko poluprilika i pred jednim i pred drugim golom, tako da su mreže mirovale. U durgom delu centralna figura utakmice bio je Miroslav Marković koji je ovu utakmicu obeležio het-trikom i doneo prvu pobedu svom timu već na početku prvenstva.

Prvi pogodak u 55 minutu Marković postiže posle greške štopera gostiju Zaimija. Samo pet minuta kasnije Marković je ponovo na sceni udvostručuje rezultat svog tima ali ovog puta odličnim udacem sa desne strane u suprotan ugao golmana gostiju Radivojevića.

Pri voćstvo domaćih od dva gola prednosti Savić je za goste promašio penal, odnosno golman P. Mišić je pročitao njegovu nameru i odbranio udarac.

Samo nekoliko minuta kasnije i treći pogodak Markovića ovog puta ponovo je asistent bio Gligorijević kao i kod drugog pogotka.

Tačku na visoku pobedu od 4:0 stavio je povratnik u redove domaćih Mitrović u 88 minutu iz kaznenog udarca, koji je šutirao u desnu a golman Radivojević otišo u levu stranu.