29. april 2024.

LEBANČANI REDOM OTPISUJU

DRUGA REGIONALNA KOŠARKAŠKA  LIGA ISTOK

KK RADAN – KK HISAR 78:43

Bojnik: Hala sportova. Gledalaca  200. Sudiski par: P. Đokić(Leskovac) , A. Jović( Surdulica). Rezultat po četvrtinama: 24:05, 15:11, 21:14, 18:03

KK RADAN: Veličković 11, Stojanović 7, Dejanović , D: Ivković 21, BoŽić, Janjić ,Jović , A.  Ilić 10, Mitić 6, Denić 11, Zdravković 12, N. Ilić.

KK HISAR: Stamneković2, Stajić 3, Stanojković, Stoiljković, Pošić  5, Bogdanović 17, Ristić 3, S. Stanković 6, V. Lalić 7, Dimitrijević, Stojanović,

Igrač utakmice: D. Ivković

Četvrta uzastopna pobeda Lebančana i pored toga što kao domaćini igraju na neutralnom terenu u sportskoj hali u Bojniku, ali se po njihovim rečima osećaju kao kod kuće , jer im  domaćin  stoji uvek na raspolaganju ako im bilo šta  ustreba.

Sve je počelo na vodenicu domaćina  i već u prvoj deonici Radan rešava u svoju korist    čak sa  19 koševa razlike ( 24:05) i već tada je gostima iz Leskovca stavljeno  do znanja da nameju šta da traže u ovom meču.

Druga četvrtina sa malo koševa  i samo četiri poena prednosti za domaćina (15:11 tako da se na poluvreme odlazi  sa 23 koša razlike u korist domaćina (39:16) što se pokazalo u drugom poluvremenu nedostižnom razlikom, već se na protiv  ta razlika povećavala. Treći period igre ponovo dobija domaćin  sa 7 koševa razlike ( 21:14). Poslednja četvrtina  i ponovo domaćin bolji (18:13) za konačan rezultat na kraju 78:43 pobeda od 35 koševa razlike govori o snazi košarkaša iz Lebana.

U sledećem kolu Radan gostuje u Soko banji, gde se sastaje sa istoimenom ekipom.