KRUŠEVLJANI BOLJI ZA POGODAK

SRPSKA LIGA-ISTOK   JEDINSTVO 1936- RADNIČKI (SV) 3:2 ( 2:0)   Kruševac: Gledalaca 300. Sudija: Nikola Đorđević ( Leskovac) 8. Strelci: N. Milosavljević u 32, R. Aleksić u 36, N. Rajković u 83 za Jedinstvo 1936, M. Gvozdenović u 64 i 90+2 za Radnički(Sv). Žuti kartoni: B. Radojković, N. Rajković ( Jedinstvo 1936), V. Pajović, N. Novičić, A. Pavlović, M. Gvozdenović ( Radnički).   JEDINSTVO 1936: N. Jovanović 7, N. Milosavljević 8, 5N. Gašić 7 ( Č. Vujčić 7), B. Stojanović 7, Đ. Ivljanin 7, B. Radojković 7 ( N. Rajković 7), M. Savić 6,5 ( I. Dragićević 7), J. Vidojević 7, R. Aleksić 7, Đ. Kotlajić 6,5 ( N. Jovanović 7), A. Dobrosavljević 7 ( J. Denić 7).   RADNIČKI (SV): V. Pajović 6, J. Blagojević 6,5, N. Novičić 6,5, D. Sujić 6, N. Kačar 5,5 ( D. Ikanović 6,5), A. Pavlović 6, M. Radosavljević 6 ( A. Milošević 6,5), V. Denković 6 ( M. Slavković 6), A. Brunčević 6 ( N. Stanisavljević 6,5), P. Mihajlović 6 ( B. Kocić 6)M.Gvozdenović 8.   Igrač utakmice: N. Milosavljević s Prava prvenstevana utakmica u kojoj je domaćin bio bolji, i postigao dva pogotka , u drugom delu utakmice , gosti su postigli dva domaćin jedan pogodak i kada se sve sabere i oduzme domaćin je bio bolji za taj jedan pogodak, koji je doneo sva tri boda domaćinu. Kruševljani su u prvom delu za četiri minuta postigli dva pogotka i najavili pobedu na ovoj utakmici. Strelci su bili najpre N. Milosavljević u 32 a samo malo kasnije tu prednost je udvostručio R. Aleksić i to je ujedno bio rezultat prvog dela utakmice. U drugom delu gosti su preko dvostrukog strelca M. Gvozdenovića u 64 minutu smanjili prednost domaćina n ajedan pogodak.U finišu utakmice još dva pogotka po jedan na obe strane . Najpre je treći pogodak za domaće postigao rezervista N. Rajković u 83 minutu, da bi tačku na ovu vrlo kvalitetnu fudbalsku predstavu postavio svojim drugim pogotkom na utakmici M. Gvozdenović u nadoknadi vremena, ali nije imalo više vremena da se bilo šta promeni u korist goste iz Svilajnca koji su pretrpeli minmalan i zalsužen poraz u Kruševcu.