9. maj 2024.

JEDINSTVO IZ PORAZA U POBEDU

ZONA ISTOK

JEDINSTVO(P)- SENJAK 3:2 ( 1:2)

Pirot: Pomoćni teren Radničkog. Gledalaca 300. Sudija: Aleksandar Trandafilović ( Knjaževac) 7. Strelci: B. Kostić u 21, L. Vasov u 52, P. Petković u 66(KU) za Jedinstvo, I. Kovač u 32, Z,Salić u 43 za Senjak. Žuti kartoni: V. Filipović, M. Dzonić, M. Jovanović ( Senjak), Crveni karton: L. Manić u 78min(Senjak)

JEDINSTVO: B: Đorđević 7, P. Petković 8, U. Dzunić 7 ( V. Ćirić-), R. Petrović 7, M. Cvetković 7, N. Rančić 7 ( M. Nikolov-), S. Sokolov 6,5 ( D: savić 6,5), B. Mijić ( N. Đorđević 6,5), A. Stojanović 6,5, L. Vasov 7,5, B. Kostić 7,5

SENJAK: O. Lilić 6,5, V. Filipović 6,5, D. Đigov 6 ( M. Jovanović 6), N. Jović 7, S. Markuš 6, (T: Aleksić 6,5), M. Nedeljković 6, Z: Salić 7, L: manić 6,5, I. Kovač 7, ( M. Đonić 6), M. Ličić 6 ( D. Uskoković 6), A. Krtsić – ( S. Potić 6).

Igrač utakmice: Predrag Petković

Lokani derbi u Pirotu zalksuženo je pripao uslovno domaćinu ekipi Jedinstva. Koja je u prvom delu utakmice gubila (1:2) ali je u nastavku uspela da preokrene rezultat i zasuženo osvoji sva tri boda.

Domaći su već u 21 minutu igre prvi došli u voćstvo pogotkom B. Kostića , ali su gosti do odlaska na odmor uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist pogotcima I. Kovača u 32 i Z. Salića u 43 minutu, tako da se voćstvom gostiju otišlo na zasluženi odmor. U drugom delu utakmice poptuna inicijativa domaćina i sa dva pogotka uspeli su da utakmicu reše u svoju korist. Najpre je L. Vasov u 52 minutu poravnao rezultat na 2:2

, da bi potom u 66 minutu iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca P. Petkovića Jedinstvo došlo u voćstvo od 3:2. taj rezultat je uspelo da sačuva do kraja utakmice . Gosti su od 78 minuta ostali sa igračem manje , pošto je isključen L. Manić i to je donegde olakšalo posao domaćinu da zabeleži vrlo vrednu pobedu nad lokanim protivnikom iz Pirota.