29. mart 2024.

SVETLOST JESENJI PRVAK: “Šimijeva garda“ overila jesenju titulu pobedom

“Šiljonator“ stigao do 19 gola, meč obeležio mladi Lazar Mladenović

PUKOVAC – STADION: Prle (Pukovac) SUDIJA: Nemanja Arsić (Leskovac) 7 ŽUTI KARTON: Mladenović (Svetlost) STRELCI: Marjanović u 31 i 49. minutu, Mladenović u 76. za Svetlost, Blagojević u 57 i 79. minutu za Jedinstvo

SVETLOST: A. Ilić 6,5, L. Jovanović 7, S. Jovanović 7, Perović 7, Tonić 7, Stojković 7,5, Mladenović 8 (od 82. Janković – ), D. Ilić – ( od 8. Petrović 7) Marjanović 8 (od 78. Veličković – ) Mitić 7, Arsić 7.

JEDINSTVO: Aleksić 6, Marković 6,5, Ristić 6, V. Stefanović 6,5, Stojanović 6, Alempijević, Blagojević 7,5, Trajković 7, Kostić 6, Đorđević 6, D. Stefanović 7.

IGRAČ UTAKMICE: Lazar Mladenović (FK Svetlost) 8

Svetlost pobedom u derbiju kola overila jesenju titulu. Meč je bio težak za obe ekipe, vodila se rovovska borba na sredini terena, ali je tas na vagi u korist domaćina danas bio raspoloženi Lazar Mladenović. U 31. minutu spojio je loptom “ispod zemlje“ iskusnog Dalibora Marjanovića sa golom, a Šiljonator u svom stilu upisao novi gol na svom kontu. Tako se otišlo na odmor, a bilo je još par šansi na obe strane, međutim golmani su bili na visini zadatka. Na 2:0  povećavaju isti akteri, Mladenović povlači kontru sa centra i vodi loptu do šesnaesterca odigrava Arsiću koji na drugoj stativi servira “na tacni“ loptu Marjanoviću koji postiže svoj 19. pogodak u ovoj polusezoni. Gosti brzo smanjuju na 2:1 preko Dalibora Blagojevića, a Mladenović nastavlja da bude konstanta pretnja po gol gostiju. U 76. minutu, lopta na navođenje od strane Andrije Ilića, sa preko 70 metara, Mladenoviću na nogu, koji dribla čuvara i savladava mladog Aleksića za 3:1. Tada je sve bilo rešeno, ili su bar tako mislili domaći igrači, ali je Blagojević iskoristio nesmotrenost štopera domaćih i ponovo savladao Ilića.
Svetlost je do kraja uspela da konsoliduje svoje redove, sačuva prednost, i overi naslov jesenjeg prvaka. Na jugu, najbolji se fudbal igra u Badnjevcu. Garda Dragana Stankovića – Šimija je sasvim zasluženo došla do ovog laskavog zvanja, a iz jakog kolektiva posebno se istakao iskusni 39-godišnji Dalibor Marjanović, mašina za golove, koji je na 14 utakmica čak 19 puta matirao protivničke golmane.