26. april 2024.

HANČANI KUĆI PEVAJUĆI

ONA JUG

MLADOST 1959 – MORAVA (VH) 2:3 ( 1:2)

Vinarce: Gledalaca 200. Sudija: Aleksandar Mladenović ( Bujnovac) 8. Strelci: Kostić u 32, Nešić u 64 za Mladost, Hristić u 14, Miloš Stanković u 33, 90+3 za Moravu. Žuti kartoni: Anastasović, Đokić, M. Kocić (Mladost), Novković, Stajić,Miloš Stanković, Šejić ( Morava)

MLADOST: Z. Ilić 6, Anastasović 6, Đokić 6, Kocić 6,5, Blagojević 6,5, Nisić 7, Kostić 7, Mitić 6, Spasov 6, (Mihajlović-), Stojanović 6,5, Stepanović 6

MORAVA: Stamneković 7, Đ. Mladenović 7, Aleksić 7, Novković 7, Hristić 7,5, Stajić 7,, Miloš Stanković 8, Šejić 7, Tasić 7,(Cvetković-)Micić 7, Stanijanović 7.

igrač utakimice: Miloš Stanković

Hančani su prijatno iznenadili u Vinarcu i osvojili ceo plen u zanimljivoj fudbalskoj predstavi u kojoj su u prvom delu utakmice bili bolji (1:2) pogotcima Hiristića i najboljeg pojedinca Miloša Stanković, dok je pogodak za domaće postigoKostić u 32 minutu igre.

U drugom delu igre po jedan pogodak n aobe strane. Domaći su preko Nešića u 64 minutu uspeli da izjednače rezultat na 2:2. I kada se činilo da je neminovna podela bodova u poslednjim trenutcima utakmice za pobedu hančana pobrinuo se svojim drugim golom u nadoknadi vremena Miloš Stanković i tako su hančani otišli kući pevajući.