BLEDO IZDANJE LESKOVČANA

PRVA LIGA SRBIJE

SMEDEREVO 1924- GFK DUBOČICA 3:0 (1:0)

Pančevo: Gledalaca 100. Sudija: Uroš Ržić ( Beograd) 7. Strelci: Obradović u 2, Kostić u 53, Lokosa u 80 minutu. Žuti kartoni: Đorković ( Smederevo), Ljubenović ( GFK Dubočica). Crveni karton: Živković (trener) u 20 minutu.

SMEDEREVO: Jović 7, A. Jovanović 7 ( Panić-), Kostić 8, Jevremović 7, Petrovijević 7, Stojković 7, (Đorković 7), Dimitrijević 7, Zuvić 7,5, N. Jovanović 7, (Čižik 7), Obradović 7 ( L. Marković-), S. Jovcanović 7( Lokosa 7).

GFK DUBOČICA: Knežević 6,5, Jović 6, Milinković 6 ( I. Stojanović 5,5), Ljubenović 6 ( L. Stojanović-), Stevanović 5,5, (Vlajković-), Račić 5,5 , (Đorđević-), Tolić 6, Đurić 6, Mlade4nović 6, Ilić 6, Tasić 5,5 (Milić 5).

Na neutralnom terenu u Pančevu gde je Smederevo bio domaćin u potpunosti su nadigrali indisponirani tim iz Leskovca, koji je pružio naj slabiju igru u ovom prvenstvu. Ličili su na raštimovani okestar. Stvorili su u prvom delu nekoliko poluprilika, dok u nastavku ista slika na terenu, imali su posed lopte, ali prilike da nešto ozbiljnije učine nisu stvorili.Domaći su već u prvom napadu na gol gostiju postigli pogodak pored uspavane odbrane gostiju Obradović je savladao nemoćnog Kneževića i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom delu još dva pogotka Smedereva, najpre je prednost duplirao posle nabačene lopte pred gol glavom je kapiten Miroljub Kostić sproveo loptu u mrežu gostiju. Konačnih 3:0 u 80minutu, posle greške Jovića po levu stranu prošao je neko od igrača domaćih nabacio loptu pred gol a najbolje u gužvi sesnašao rezevista Lokosa i savladao golmana gostiju po treći put.