VRANJANCI NA KORAK DO SRSKOLIGAŠA

ZONA JUG   JABLANICA- DINAMO JUG 1:3 ( 0:1) Medveđa: Gledalaca 200. Sudija: Nikola Drašković ( Kruševac) 8. Strelci: Plaević u 76(KU), B. Stojanović 38, M. Savić u 55, N. Stošić u 72 za Dinamo Jug. Žuti kartoni: V. Stanković, (Jablanica), Dimitrijević ( Dinamo).   JABLANICA: Stamenković 7, Ivković- ( Papović 6,5), Zaimi 6,5 Janković 7, Rajčević 7, Đokić 6,5, V. Stanković 6,5 (M. Kostić 6), Mihajlović 6,5, Šp. Sahiti 7, Palević 7, Savić 7.   DINAMO JUG: Cakić 7, Anđelković 7, Dimitrijević 7,5, Tomić 6,5 ( N. Stošić 7,5, M: tasić 7,5 ( P. Stojanović 6, ), B. Stojanović 7 ( M: Savić 7,5), M. Tasić 7, Vl. Nedeljković 7, V. Spasić 8, V. Ilić 7,5, J. Mitrović 7 ( A. Milenković -). Igrač utakmice: V: Spasić   Domaći su počeli silovito bez repekta prema favorizovanom gostu iz Vranaj i već u 3 minutu Zaimi sa nekih 20 metar pogađa preču i lota prvo udara na liniju i odbijase u polje. Samo 3 minuta kasnije ponovo po drugi put domaći pogađaju prečku ovog puta Mihajlović. Egal i ravnopravna igra bila je sve do 38 minuta kada su gosti posle jednog brzog napada po levoj strani kada je J. Mitrović idelano uposlio B. Stojanovića koji sa nekoliko metar je pogodio na pravo mesto. Sa tim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor jer su i jedan i drugi tim pokazali kvalitetnu fudbalsku predstavu. U drugom delu ponovo jedan pogodak razlike u korist goste. Najpre je u 55 minutu M. Savić iskoristio zbunjenost odbrane i udvostručio prednost gostuju na dva pogotka. Od 72 minuta bilo je 3:0 za goste i sve je bilojasno oko pitanje pobednika a strelac je N. Stošić iz brzog kontranapada gostuju po desnoj strani. Konačnih 1:3 postavio je u 76 minutu palević iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca posle igranja rukom u svom kaznenom protoru P. Stojanovića. V. STEVANOVIĆ