“PETARDA” SLOGAŠA LIDERU

SLOGA (L)E)- JEDINSTVO (B) 5:2 ( 2:2)

Leskovac. Igralište pod Hisarom. Gledalaca 500. Sudija: Miloš Jocić ( Knjaževac) 7,5. Strelci: S. Jović 4(KU), A. Ilić 26, V. Ristić 51, 77, N. Stanković 88 za Slogu, P. Nastić u 8, N. Tošić u 40(KU) za Jedinstvo: Žuiti kartoni: N. Stojković, S. Kostić, V. Kostić ( Sloga), P. Cakić M. Zdravković ( Jedinstvo)

SLOGA /L)L. Mitrović 7, V. Ristić 8, D. Đokić 7, A. Ilić 7,5, N. Stojković- ( V. Mitić 7.). N. Kostić 7, A. Cekić 7,5, N. Stanković 8, ( L.Branković -), S. Jović 7 ( V. Stamneković-), S. Kostić 7 ( Đ. Stanković-), V. Kostić 7 (N. Đokić-)

JEDINSTVO: P. Mišić 6,5, P. Cakić 5,5, M. Tasić 6, V. Stojković 6, F. Gligotijević 6,5, N. Tošić 7, P. Nastić 7, P. Mitić 5,5 ( M. Janković 6), V. Zdravković 6,5 ( N. Stojanović 6), M. Zdravković 6, N. Mirković 5,5 ( M. Anđelković -).

Igrač utakmice: Vlada Ristić

Komšiski derbi opravdao je očekivanja, u kome je bilo maksimalne igre i jednog i drugog tima, gde je domaćin pokazao mnogo više postigao pet pogodaka i promašio još siaset izglednih prilika, pa je rezultat mogo biti i veći.

Prvi deo sureta završen je bez pobednika(2:2) dok je u nastavku došla do izražaj bolja fizička pripremljenost domaćina i koji je dominirao i kao plod takve igre postigao još tri pogotka i tako lideru na tabeli naneo visok poraz.

Sve je počelo već u 4 minutu kada je sudija opravdano pokazao na belu tačku za domaćina a siguran egzekutor bio je golgeter tima Saša Jović. Međutim radost domaćina trajala je kratko. Samo četiri minuta kasnije kardinalna greška golmana domaćih Mitrovića koji u svom kaznenom protoru daje loptu u noge Gligorijeviću ovaj proigrava Nastića kome nije bilo teško da sa nekoliko metara pošalje loptu u praznoj mreži.

Domaći po drugi put dolaze u voćstvo u 26 minutu igre a strelac je Aleksandar Ilić posle kardinalne greške kompletne odbrane gostiju. U samom finišu prvog dela gosti su ponovo poravnali rezultat iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca kojeg je izveo kapiten gostiju Nikola Tošić i posle odlične igre, možda i iznad ranga takmičenja na odmor se otišlo bez pobednika nerešenim rezultatom 2:2.

U drugom delu domaćin je bio apsolutni gospodar na terenu dok su gosti pokušavali iz kontranapada preko Nastića i Gligorijevića da nešto više učine ali je odbrana domaćina funkcionisala besprekorno. Po treći put na utakmicu domaći dolaze rano u voćstvo u drugom delu igre,

igrao se 51 minut kada je najbolji pojedinac na utakmici Vlada Ristić pravom majstorijom savladao Mišića. Isti igrač se u 77 minutu po drugi put upisuje u strelce i stvara opipljivu prednost od dva gola razlike.

Konačnih 5:2 i visok poraz gostiju delo je mladog Nikole Stankovića u 88 minutu koji je postavio konačan rezultat na utakmici u Leskovcu u divnom fudbalskom ambijentu i odličnom igrom pulena trenera Miodraga Đorđevića koji su zabeležili treću uzastopnu pobedu ovog proleća u minula tri kola.