27. april 2024.

NAJVIŠE MEDALJA OSVOJILI PROKUPČANI

Minulog vikenda u Kostolcu održano je I kolo pionirske lige Srbije za dečake.Prokupčani su u svom stilu obeležili ovo takmičenj osvojivši 5 medalja u višeboju.Najviše medalja odneli su prokupčani i to ukupno 5 ,novosađani 3,subotičani 2 ,kostolčani i nišlije po jednu.U svakoj kategoriji su članovi GK“Topličanin“imali po jednog predstavnika na pobedničkom postolju.

U prvoj selekciji istakao se( 6-8 godina) novajlija Uroš Đorđević koji je pokazao da GK“Topličanin“ ima više uspešnih Uroša. On je u stilu svog imenjaka izdominirao i osvojio 1.mesto i zlatnu medalju na ovom takmičenju.Omaleni Nikola Mitić je u drugoj selekciji(8-10godina) u možda najjačoj konkurenciji osvojio 2.mesto iza svog ljutog rivala Marton Erika iz Subotice a ispred Dušana Milojevića iz Kostolca

.U trećoj selekciji (10-12) ne Teodor Tasković je osvojio takođe 2.mesto iza i ispred novosađana.Prvo mesto pripalo je Slivnjak Aleksandru ,a treće Trkulji Lazaru.Uroš Grujić nije dozvolio svom klupskom drugaru da ga ozbiljnije ugrozi što i sam bilten pokazuje tj.razliku od 5 bodova

ali je Andrija sve zanimljiviji kada su takmičenja u pitanju.Njih dvojica su opravdali svoju ulogu u reprezentaciji.Iza njih je bio Čupak Aleks iz Subotice.Selektor seniora Vladimir Drakulić je javno pohvalio rad trenera i istakao da trener Predrag Mladenović nije bez razloga dobio poverenje saveza da radi sa najboljim kadetima Srbije 3 godine unazad.Prokupački gimnastičari su pokazali da i pored lošijih uslova za rad mogu postići odlične rezultate i pobediti svoje protivnike koji treniraju u salama sa jamama i mnogim pomoćnim rekvizitima

.Preostaje samo pitanje šta bi bilo sa prokupačkim gimnastičarima kada bi vežbali u uslovima kao sto su u Kostolcu,Novom Sadu,Nišu,Kruševcu…