27. april 2024.

METALCI IZ PORAZ U POBEDU

PRVA LIGA SRBIJE

METALAC- GFK SLOBODA 2:1 (0:1)

Gornji Milanovac: Stadion Metalca. Gledalaca 450. Sudija: Marko Delibašić 8, Strelci: Abah u 47, Žakula u 59 za Metalac Silađi u 19(KU), za Slobodu. Žuti kartoni: Tumbas, rašković ( Sloboda).

METALAC: Jordanov 7, Jovićić 7, bačkulja 7, Mirić 7, (Aleksić-), Ilić 7 ( Damnjanović 6,5), Abah 8 ( Brajan-), Bulatović 7, Maksimović 7, (Tomović-), Žakula 7,5, V. Mijajilović 7 Arambašić 7 ( B. Mihajlović-).

GFK SLOBODA: Savić 7, Janković 6 ( Tumbas 6), Cvetić 6, Rašković 7, (Đukić- Radoman-), Silađi 6,5, (Gajić 6), Đ, Glišović 6,5, Srbijanac 7, Čarls 7, Stanojević 6 ( Alić 6), Mung 6.

Igrač utakmice Abah

Prvi deo utakmice gosti iz Užice rešili su u svoju korist i na odmor se otišlo sa minimalnoj prednosti gosta. Strelac vodećeg pogotka na utakmici bio je Silađi u 19 minutu iz dosuđenog kaznenog udarca kojeg je izveo precizno i savladao Jordanova. U drugom delu utakmice domaći su zaigrali bolje i preokrenuli rezultat u svoju korist i uknjižili na svom kontu nova tri boda. Najpre je u 47 minutu tek što je počelo drugo poluvreme Abah je poravnao rezultat na 1:1. Pobedu i drugi pogodak na utakmici delo je Žakule u 59 minutu igre. Poslednjih pola sata nije bilo golova, propuštene su prilike i pred jednim i pred drugim golom ali do promene rezultata nije došlo domaćin je minimalnom pobedom (2:1) na svom kontu uknjižio nova tri boda zasluženo odličnom igrom u drugom delu igre.