2. maj 2024.

MEŠEVO OSVOJILO KUP FS RIS

MEŠEVO – TIMOČANIN 1:1 ( Penalima 4:2)

Jagodina: igrano pod svetlošću reflektora. Stadion GFK Jagodine: Gledalaca 1.000. Sudija: Stefan Filipović ( Jagodina) 7. Strelci: Zogović u 35 za Meševo, I. Jovanović u 18 za Timočanin. Žuti kartoni: A. Radovanović , J. Marković, J. Zogović, D. Milićević , S. Savić ( Meševo), M. Vidanović , V. Božić, I. Jovanović ( Timočanin).

MEŠEVO: L. Marković 7,M. Gajić 7,A. Radovanović 7, M. Sinadinović 7, J. Marković 7,L. Marković 7,N. Žiža 7,J. Zogović 7,5, M. Ristić 7. S. Đokić 7, (: S. Savić 7), D. Milićević 7.

TIMOČANIN: N. Nakić 7, M. Milojković 7,S. Stojanović7, M. Zdravković 7,P. Đorđević 7, K. Živić 7,M. Videnović 7,A. Milenković 7, V. Božić 7,(V. Stojadinović-), M. Kocić 6,5,(D. Petrović 6,5), I. Jovanović 7,5(M. Stojanović -).

Igrač utakmice: Jovan Zogović

Finale Kup takmičenja na teritoriji FS Ris je završeno finalnom utakmicom koja je odigrana u Jagodini pod svetlošću reflektora u regularnom toku između Meševa i Timočanina završena je bez pobednika (1:1) pa se pristupilo izvođenju penal završnice u kojoj su bili bolji tim iz Meševa (4:2) i zasluženo poneli kući pehar pobednika Kupa.

Oba pogotka viđena su u prvom delu utakmice . Prvi u voćsvo su došli ekipa Timočanina već u 18 minutu igre pogotkom Ivice Jovanovića. Meševo je do izjednačenja došlo u 35 minutu pogotkom Jovana Zogovića , što je i bio rezultat prvog dela utakmice u Jagodini.

U drugom delu utakmice nije bilo pogodaka, pa se po isteku vremena za igru pristupilo izvođenju penala. Bolji izvođači bili su fudbaleri Meševa i posle serije penala rezultatom 4:2 postali pobednici Kup takmičenja na teritoriji FS RIS. Tako će u nastavku ovog takmičenja predstavljati FS RIS

, u daljem takmičenju gde će biti uključeni timovi iz čitave Srbije.

U Ime naj čitanijeg sportskog portala jugoistočne Srbije  Jugsport.net čestitamo ekipi Meševa na pobedi i pobedničkom peharu i želimo im dobre rezultate u nastavku ovog takmičenja, kao i u prvenstvu Srpske fudbalske lige istok.