30. april 2024.

ILIĆ SPREČIO KANONADU:

Najbolji akter meča Andrija Ilić

OFK TOPLIČANIN- JEDINSTVO (B) 0:1( 0:1)

PROKUPLJESTADION: Kraj Toplice SUDIJA: Ernest Kajkuš 7 (Dragaš) GLEDALACA: 250 ŽUTI KARTONI: M. Jovanović (FK Topličanin), Cakić, Tasić, Tošić, Momčilović (FK Jedinstvo) CRVENI KARTONI: M. Jovanović u 90. minutu (FK Topličanin), Marković u 90. minutu (FK Jedinstvo) STRELAC: Gligorijević u 27. minutu za Jedinstvo

FK TOPLIČANIN: Ilić 8, S, Jovanović 6, Krstić 7, Antanasković 7,, Dragićević 6 (Stanković 6,5), Ristić 7 (Marković 6,5), M. Jovanović 6, Ćeranić – (Kaličanin 7,) Stojković 7, Kitić 6,5, Paunović – (Andrejić 6)

FK JEDINSTVO: Mišić 7, Cakić 7, Marjanović 6,5 , Stojković 6,5, Mitić 7, Tasić 6 (M. Zdravković 6), Marković 7,5, Gligorijević 7,5(Tošić 7), Nastić7, (Dimitrijević 6), Anđelković 7(Janković 6), V. Zdravković 7 (Momčilović 6)

IGRAČ UTAKMICE: Andrija Ilić 8 (FK Topličanin)

Jedno je sigurno, Prokupčani će Andriju Ilića kada napusti nebesko-plave praviti od blata. Da je trenutno najbolji igrač ovog tima, golman Topličanina pokazao je i u današnjem susretu protiv povratnika u zonaški rang ekipe Jedinstva iz Bošnjaca. Bošnjačani su na krilima Miroslava Markovića koji je po ko zna koji put pokazao klasu, u prvom delu igre nadigrao Topličanin u svim parametrima, međutim, razgoropađeni Ilić na golu je upisao dvocifren broj odbrana na svom kontu (10), potvrdivši epitet najboljeg čuvara mreže u Zoni Jug. U nekoliko navrata je zaustavio i Markovića u situacijama 1 na 1, iako se omaleni vezista gostiju se danas pitao za apsolutno sve na terenu. Stvarao je šanse, šutirao, driblao, nalazio se i nekoliko puta u završnici. Isto je bilo i kod odlučujućeg gola u 27. minutu, kada je Marković po desnoj strani prošao sve, odigrao do Nastića koji je loptu odložio Gligorijeviću a ovaj matirao Ilića iskosa sa nekih 12-13 metara. Topličanin, ruku na srce u ovom meču je imao i dva velika peha s obzirom da su teren nakon nepunih pola sata napustili kapiten Paunović i Ćeranić, a pred sam kraj poluvremena i novajlija Ristić i sva trojica zbog povrede. U drugom delu, malo su se konsolidovali i imali nekoliko šansi, ali sveopšti utisak na kraju je taj da će Topličanin ove sezone teško do ponovnog srpskoligaškog statusa. Dok će Jedinstvo u ovoj sezoni biti apsolutni hit,predvođeno predsednikom kluba „alfom i omegom“ Milošem Stevanovićem,  i tim koji će značajno poremetiti već viđene “favorite“.