FUDBALSKA BRUKA POD HISAROM

PRVA LIGA SRBIJE

GFK DUBOČICA- MLADOST GAT 1: 2 (1:0)

Leskovac: Gledalaca 2.000. Sudija: Ljubiša Borisavljević ( Ivanjica) 6. Strelci: S. Đurić u 20 za GFK Dubočicu, D. Kokavović u 57 , M. Vukadinović u 62 za Mladost GAT. Kartona nije bilo.

GFK DUBOČICA; M. Knežević 7, D. Jović 6, M. Đokić 6, M. Račić 5 ( N. Milinković-), F. Tolić 6, (I. Milić 5), S. Đurić 7, S. Jovančić 5,5, M. Mladenović 6, Đ. Belić 6, M. Ilić 6, N. Tasić 5,5 ( I. Stojanović 5,5).

MLADOST GAT: M. Živković 7, M. Vukadinović 8 ( S: Babić-), M. Jokić 7, O, Đuričin 7,5, D. Kokanović 7,5, ( L. Abadzija 7), A. Tanasin 7, Đ. Šušnjar 7, A. Vidović 7, M. Bugarin 7, M. Popović 6,5, D. Duibačkić 6,5.

Igrač utakmice: Miljan Vukadinović

Ni posle pet odigranih kola fudbaleri GFK Dubočice ovog proleća nisu osetili slast pobede. Posle tri uzastopna remija našla su dva boln aporaza 3:0 od Smedereva na neutralnom terenu u Pančevu, i danas pred svojim navijačima u potpunosti ih je nadigrao tim iz donjeg dela tabele ekipa Mladost GAT iz Novog Sada koja kući nosi tri boda kojima se sigurno nisu nadali.

Leskovčani su igrali ležerno, bez žara i volje za pobedom, dok su gosti iz Novog Sada izgarali svih 90 minuta, naročito u drugom delu dok nisu preokrenuli rezultat u svoju korist i tako su fudbaleri domaćeg sastava još jednom bledom igrom pretrpeli poraz. Možda je upitanje odlazak trenera iz jesenjeg dela prvenstva jer ovaj tim ni izbliza ne liči na onaj sastav od jesenas kada su igrali izvanredno i osvajali bodov ekako kod kuće tako i na gostovanju.

Počelo je dobro po domaćina koji je u 20 minutu preko Stefana Đurića posle grešek golmana gostiju ubacio loptu u mrežu i doveo domaćina u voćstvo. Pre samog odlaska na odmor gosti su u 44 minuta mogli do izjednačenja ali je sam pred golom O. Đuričin šutirao pored gola.

U drugom delu ponovo isti igrač u stoprocentnoj prilici ali se istako golman domaćih izbacivši loptu u korner. Za samo pet minuta gosti su postigli dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist. U 57 minutu strelac je bio D. Kokanović da bi potomse us trelce upisao i M. Vukadinović. Nakon drugog primljenog gola domaćini su krenuli na sve ili ništa napadali , ali su se gosti znalački branili i odbranili i potpuno zasluženo nose ceo plen kući pevajući iz Leskovca, dok domaćinu predstoji da se zapitaju zašto isti tim od jesena sovog proleća igra mnogo slabije.