FINALE FS RIS- TIMOČANIN-MEŠEVO

TIMOČANIN – PČINJA 2 : 0 (2 : 0)   Stadion: Gradski, Gledaoca: 200, Sudija: Milan Turanović (Kladovo) 7 Strelac: Živić u 3 i 10 min. za Timočanin,. Žuti kartoni: Milenković, Đorđević i Živić (Timočanin), Spasić i Vasilković (Pčinja) TIMOČANIN: Nakić 7,5 Milojković 7,5 Stojanović 8, Zdravković 8, Đorđević 7 (od 54 min. Ranđelović 7) Živić 8,5 Videnović 7 (od 46 min. Mladenović 7), Milenković 7 (od 66 Ilić -), Božić 8, Kocić 7 (od 73 min. Petrović -) Jovanović 8 (od 73 min. M. Stojanović -)   PČINJA: R. Petrović 7, Arsić 6,5 Smiljković 6 (od 57 min. Pešić 6) Vasilković 7, Krstić 6,5 Ilić 6,5 (od 57 Trajković 6,5), M. Petrović 6 (od 57 min. Manasijev 7) Savić 6,5 (od 74 Đorđević -), Mitrović 7, Spasić 7, Hristić 6,5   IGRAČ UTAKMICE: Živić Kosta (Timočanin)   Domaći su već u trećem minutu poveli. Ivica Jovanović je poslao loptu između štopera Pčinje a Živić je šutem kroz noge savladao Petrovića. U sedmom minutu nova šansa za Timočanin koju na pas Jovanovića ne koristi Kocić. U desetom minutu hitronogi Živić ponovo beži odbrani gostiju i rutinskim šutem matira nemoćnog Petrovića. Minut kasnije novo uzbuđenje ali pred golom Knjaževčana. Penal za goste. S bele tačke je šutirao Petrović ali je Nakić panterskim skokom odbranio i poslao loptu u korner. Do kraja prvog dela viđene su dve šanse Timočanina koje nisu iskoristili najpre Božić u 26 a potom i Živić u 36 minutu. U poslednjem minutu prvog poluvremena Trgoviščani su imali šansu ali je Nakić bio na visini zadatka. Drugo poluvreme je počelo šansama knjaževačkog Srpskoligaša najpre je Mladenović pogodio spoljni deo stative, a u 48 minutu šansu je imao i Jovanović ali je njegov šut na prvu stativu zaustavio Petrović. Gosti su imali dve šanse koje nije realizovao Manasijev. Najpre je u 65 minutu šutirao ali je Nakić odbranio, a u 77 minutu je glavom šutirao pored gola. U 80 minutu sjajna akcija domaćih. Miloš Stojanović glavom prosleđuje loptu do Živića, ovaj beži gostujućoj odbrani odigrava povratnu loptu do Stojanovića čiji šut zaustavlja bravuroznom intervencijom Petrović.     Aca Stojanović