3. maj 2024.

Borani „ukrotili“ Hajduke

ZONA ISTOK

HAJDUK VELJKO-BOR 1919 1:2 ( 0:1)

Negotiin; Sudija: Mladen Veselinović(Knjaževac) 8. Strelci: Njegurčić u 83 za Hajduk Veljka, Buzej u 26, D. Dimitijević u 78 za Bor 1919. Žuti kartoni: U. Đorđević, Gavrić, Prvulović (Hajduk Veljko), Buzej, Jovikić, N. Jovanović, Karabašević (Bor 1919), Crveni karton: m: Stamenković(82) min( Bor 1919).

HAJDUK VELJKO: Lilić 7, U.Đorđević 6,5(Golubović 7), Gavrić 6,5(Milojević-), , Milošević6,5,(D. Nikolić 7),  Mijajlović  7, D. Đorđević 7Prvulović7, Djoševski 7(Njegurčić 7), , Vujadinović 6,5(Radivojević 7), Ramadani 7, N. Nikolić 7.

BOR :1919:Tajilović 7,5, Cokić 7, Buzej 7, Stamenković 7, Stanojević 7, Radovanović 7, Jovkić 7, Dimitrijević 8, N. Jovanović 7(Mirković7), , Karabašević 7(Bugarinović-), I. Stanković 7 (Petrikić 7).

Igrač utakmice: Dušan Dimitijević

Pravi derbi dva tima kandidata za titulu prvaka u kojoj su fudblaleri iz Bora boljom igrom čitavog toka susreta zasluženo osvojile ceo plen i tako najavili najozbiljnju kadidaturu za titulu prvka  u ovom rangu gde se takmiče.

Gosti prvi dolaze u voćstvo u 26 minutu igre. Dubonska lopta Stanojevića pućena Buzeju, koji beži odbrani domaćih  i preciznim udacem sa nekih dvadesetak metara šalje lotu iza leđa nemoćnog Lilića. Sa tim rezultaom se otišlo na zasluženi odmor uz  još nekoliko prilika i pred jednim i pred drugim golom.

U drugom delu igre gosti prednost udvostučuju u 78 mintu igre. Mirković precizno šalje loptu između štopere domaćih koja dolazi do Karabaševića, koji odigrava povratnu loptu  do najboljeg pojedinsca na utakmci Dimitijevića koji preciznim udarcem  šalje loptu u nebranjeni deo mreže.

Konačnih 1:2 ulsedili su u 83 minutu igre kada po proceni sudije Veslinovića Stamenković igrao rukom, a siguran izvođač najstože kazne bio je Njgurčić, koji je prevario iksusnog Trajilovića na golu Borana.