sportski portal južne Srbije

GRAFIČARI TROJKOM DO NOVE POBEDE

PRVA LIGA SRBIJE

RFK GRAFIČAR- BORAC 1924- 3:1 ( 1:0)

Beograd: Gledalaca 1.000. Sudija: Miroslav Matić( Loznica)7. Strelci: Ranković u 11, Veličković u 84 i Obasi u 89 minutu za RFK Grafičar a Kojić u 55 minutu za Borac 1924. Žuti kartoni: Ranković( Grafičar), a Bamigboye, Čubrak, Vidović , Marković ( Borac).

RGF GRAFIČAR: Radanović 7, Vukojević 6,5 ( Stojanović 6,5), Ranković 7,5 ( Adeleke 6,5), Zarić 7, Vasiljević 7, Obasi 7,5, Lazić 7, Avdić 7, Veličković 7,5, Gudelj 7, Ajdar 6,5 ( Vukadinović-),

BORAC 1924: Stanić 6,5,Bamigboye 6, 5( Aderoju 6,5), Čubrak 6,5 ( Rakonjac -), Drašković 6,5, Kojić 7, , Jevtović 7, Marinković 6,5 ( Marković 6), Nikić 6,5, Adamu 6,5 ( Lukić -), Stevanović 6,5, Vidović 6,5,

Igrač utakmice: Stefan Veličković

Grafičari su pokraj popularne Marakane, odnosno stadiona Rajko Mitić uspeli da savladaju tim iz čačka boljom igrom tek u završnici utakmice kad su i postigli dva pogotka i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Već u 1 1minutu domaći su pogotkom mladog Rankovića prvi došli u voćstvo, da bi se ispostavilo da je to i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom delu utakmice daleko sadržajnija igra i viđeno je tri pogotka dva u mreži gostiju i jedan u domaćoj.

Igrao se  55 minut igre kada je Borac preko Kojića poravnao rezultat i koji je bio na snazi sve do samog kraja odnosno do 84 minuta kada je po drugi put domaći sastav doveden u voćstvo od 2:1 a strelac je bio Veličković. Tačku na sigurnu pobedu stavio je Obasi u 89 minut igre i tako samo potvrdio sigurnu pobedu svog tima za nova tri boda.