RUDARI OČERUPALI KANARINCE

PRVA LIGA SRBOJE   RFK NOVI SAD 1921- KOLUBARA 0:2( 0:1)   Novi Sad. Gledalaca 500. Sudija: Miroslav matić ( Loznica) 7. Strelci: Furtula u 12, Savković u 49 min. Žuti kartoni: Msanga(Novi Sad), Šašić, Braunović ( Kolubara).   RFK NOVI SAD 1921: Puškić 6, Milosavić 6 ( Kokir 6), Derviši 6, Serdara 6, Vrekić 6, (Stanisavljević 6), Pašapić 6, Msanga6 ( Abraham -), Maiga 6, Blagojević 5,m5 ( Rosić 6), Mandić 6, Gvozdenović 6 ( Rakić-).   KOLUBARA: Stanivuković 7, Vasiljević 7, Matsui 7, Savković 7, 5(Marinković -), Furtuls 7.5, (Đorđević 7), Kočović 7, Janković 7, Braunović 7, Jovanović 6,5 ( Radosavljević-), Nikolić 6, Jevremović 6 ( Suva 6). Igrač utakmice: Savković Po jedan gol u oba dela susreta bio je dovoljan da gosti iz lazarevca odu kući pevajući, dok domaćinu ostaje žal za porazom koji ih vodi još više u sam dno tabele. Već u 12 minutu gosti su preko Furtule i to je bio rezultat prvog dela utakmice. U drugom delu već na samom početku utakmice u 49 minutu igre prednost je udvostručio najbolji pojedinac utakmice Savković , tako da do kraja nije bilo više golova, gosti su znalački čuvali i sačuvali stečenu prednost i uknjižili na svom kontu nmova tri boda na gostovanju u Novom Sadu.