5. maj 2024.

ČIVIJAŠI BOLJI OD METALCE

PRVA LIGA SRBIJE

MAČVA- METALAC 2:0 ( 0:0)

Šabac: Gledalaca 1000. Sudija: Nikola Petrović ( Šajkaš) 7. Strelci: Savkocić u 61, Pejović u 71 minutu. Žuti kartoni: Gočmanac, Sladojević (mačva), Milošević, Žakula(Metalac).

MAČVA: Gočmanac 7, M arković 7, Jevtić 7, Jovović 7, Vraštanović 7 (Adamović- )Sladojević 7, Novaković 7 ( Stanojević-), Radulović 7 Sani 6,5 ( Ristić-), Savković 8, Pejović 8 ( Đorđić-).

METALAC: Jordanov 7, Jovičić 6, bačkulja 6, Mirić 6 ( Kvanda-), Abah 6 ( Aleksić 6), Bulatović 6, damnjanović 6, (Ilić 6), Maksimović 6(Milošević 6), Žakula 6,5, Mijajlović 7, Arambašić 6.

Igrač utakmice: Savković

Pobeda domaćina sa dva gola razlike , a da su iskoristili sve ukazane prilike rezultat je mogao biti daleko veći u korist domaćina, koji je propustio siaset prilika pred gol gostiju , gde se istako golman Jordanov dobrim odbranama.

U prvom delu utakmice mreže su mirovale nije bilo golova, dok u drugom se mreža gostiju zatresla dva puta. Prvi put u 61 minutu strelac je Savković najbolji pojedinac na utakmici, da bi deset minuta kasnije tu prednost udvostručio Pejović , što se do kraja ispostavilo da je to bio i konačan rezultat na utakmici 2:0 za domaćina i nova tri boda na kontu ekipe iz Šapca zasluženo.