20. april 2024.

Piroćanci hvataju zalet

Pirot: Pomoćni teren Radničkog. Gledalaca 250. Sudija: Martin Marinkov (Pirot). Strelci: Spasić u 43, Jovanović u 50, Dimitrov u 66 za Radnički, Vukić u 51 za Budućnost.

RADNIČKI: Bulajić, Anđelković, B. Mančić, Mijalković, Dojkić, Tolić, N. Petrov, Lisčević, M. Mančić, Jovanović, Spasić. Igrali su još: Stamenković, Kamenović, N. Mančić, Milan i Miloš Nikolić, Filipović, Dimitrov, Ivković, Žerađanin.

BUDUĆNOST: Milanović, Miletić, Cvetković,Ranđelović, Prokić, Jovanović, Stojković, Lazarević, Vukić, Ivanović, Dzemaili. Igrali su još: Veljković, Prijović, Todić, Stojanović, Tasić, Marjanović, Nikolić, Krstić, Milošević, Stoiljković, Stanojević.

U trećoj kontrolnoj utakmici za redom na svom terenu u Pirotu, fudbaleri Radničkog su bili bolji od gostiju iz Popovca, koji su se publici u Pirotu predstavili u dobrom izdanju. U njihovim redovima nastupili su nekoliko bivših fudbalera koji su branili boje „belih“ iz Pirota. Pošto je u 22. minutu Spasić propustio idelanu priliku da po prvi put dovede domaćina u vodstvo posle odličnog progravanja N.Petrova, u 30. minutu Vukić se našao u idealnoj prilici da ugrozi gol domaćina, međutim golman domaćih Bulajić bravuroznom intervencijom je spasio svoj gol.

Od 43. minuta 1:0 za domaće, strelac je Spasić koga je idelno proigrao Tolić. U drugom delu igre daleko kvalitetnija igra i jednog i drugog tima kad su viđena još tri pogotka.

Jovanović je u 50. minutu evrogolom udvostručio prednost preciznim udarcem sa nekih 20 metara, lopta je završila u sam gornji levi ugao, što je izmamilo aplauz na otvorenoj sceni. Pogodak koji odavno nije viđen u Pirotu. Samo minut kasnije golmanu Stamenkoviću lopta je odskočila u nameri da je izbaci, što je iskoristio Vukić i postigao počasni pogodak za goste.

Konačnih 3:1 delo je Dimitrova, ali sve zasluge predhodno idu na račun Filipovića koji je presekao taj napad gostiju iz Popovca. Igrači jednog i drugog tima su prema prikazanoj igri na dobrom putu da do starta prvenstva dostignu željenu formu i spremno dočekaju prvenstvene utakmice.