Vrtić iz Žitorađe poražen od iskusnijih gostiju

ŽITORAĐA – U meču 7. kola Super B rukometne lige, rukometaši Žitorađe su na svom parketu poraženi od ekipe Priboja rezultatom 17:24.
Meč, u kome su mladi momci iz Žitorađe imali više od igre, ipak je neiskustvo delilo da u subotu veče zabeleže prvu pobedu u ovoj sezoni. Ekipa Dragana Nikolića predvođena golgeterski raspoloženim kapitenom Dejanom Ilićem koji je postigao 8 golova, imala je igračku i rezultatsku inicijativu do rezultata u 14:13 u 40. minutu meča, kada kao da su se mlađani rukometaši uplašili pobede i počeli da srljaju iz greške u grešku što su iskusni gosti iskoristili i meč okrenuli u svoju korist.
Treba napomenuti da je uz Ilića sa 8, najefikasniji u redovima Žitorađe bio Blagoje Marković sa 5 pogodaka, a kod gostiju su se istakli Hadžović sa 6 i Omerović sa 4 pogotka.
Inače, na poluvremenu je rezultat bio 10:10 a sve zahvaljujući dobro raspoloženom golmanu Žitorađe Milošu Genčiću koji je imao 17 odbrana na meču, od toga veliku većinu u prvom delu igre.