28. mart 2024.

TOPLIČANIN OTVORIO SEZONU POBEDOM!

PROKUPČANKE GRANITNOM IGROM U ZAVRŠNICI DOŠLE DO 2 BODA

NASLOVNA SLIKA

PROKUPLJE – Kao i što je najavljivano iz Žrk Topličanina pred početak sezone, tako je i učinjeno večeras. U 12. kolu Super B rukometne lige za žene, Žrk Topličanin je savladao Žrk Napredak 12 iz Kruševca. Od samog starta se u redovima Prokuplja videla želja za pobedom u odnosu na rivalke iz Kruševca, međutim posle prvih 15 minuta igre, u kojima je Topličanin uspeo da nametne svoju igru i da kontroliše meč, dolazi do malog pada koji koristi Napredak. Kruševljanke tada dodaju gas, a Topličanin posle promašena dva zicera daje prilike gostima iz Kruševca da na odmor odu sa 3 gola prednosti. Posle prvih pola sata meča i rezultata 9:12, Topličanin nastavlja sa slabijim tempom u prvih nekoliko muta drugog dela i u 42. minutu gošće iz Kruševca dolaze do rezultata 11:16. Tada ponovo kreće drugo lice Topličanina, i ono što je trener Petrović najavljivao u početku sezone a to je borba do poslednjeg minuta i pobeda. Od 49. minuta izabranice Ivana Petrovića zatvaraju granitnom odbranom sve puteve ka golu Jovane Drašković i u narednih 11 minuta igre Topličanin prima svega 1 a postiže čak 5 golova, i dolazi do konačnih 21:20.

Meč je obeležila kapiten prokupčanki Jovana Jovanović sa 8 pogodaka. Njen golgeterski učinak podržala je sa 6 golova Olja Nikolić dok je kod čarapanki najbolja bila Jovana Knežević sa 6 preciznih udaraca. U izjavi za naš portal trener Topličanina Ivan Petrović je rekao: Kontrolisali smo igru u prvih 15 minuta meča, posle smo uz nekoliko promašenih zicera i naših grešaka vratila protivnika u život, i dali mu priliku da se vrati u meč. Napredak je naše greške kaznio i na poluvreme otišao sa 3 gola prednosti. Međutim, u drugom delu ponovo smo uzeli konce u svoje ruke i u samom finišu utakmice uspeli da čvrstom odbranom i dobrim napadom preokrenemo rezultat i pobedimo. Sve u svemu bio je dobar meč, i čestitao bih protivnicima na pruženom otporu. – izjavio je Petrović.

Gol za pobedu postigla je u poslednjim sekundama Olja Nikolić, i donela Topličaninu preko potrebna 2 boda za nastavak prvenstva. Ovom pobedom Topličanin je iskoristio priliku i kiks Pirota i osvojio 9 bod, priključivši se tako u borbu za gornji dom tabele.
Njima u leđa gledaju upravo Napredak sa 6 osvojenih bodova i Kučevo koje ima 2 boda više od Kruševljanki .

U sledećem kolu Topličanin gostuje u Inđiji favorizovanoj ekipi Železničara koja se nalazi na trećem mestu sa 19 bodova.