25. april 2024.

NA GRUDIMA PROKUPČANA MEDALjA DO MEDALJU

Prokupački gimnastičari iz vikenda u vikend pokazuju i dokazuju da su sve bolji i bolji.Posle državnog prvenstva Pionirske lige Srbije prokupački poletarci su i u seniorskoj konkurenciji uspeli da osvoje 4.mesto.Oni su ovu fantastičnu sezonu zatvorili sa 4 međunarodna odličja.Najbolji gimnastičar kluba Uroš Grujić osvojio je 2 bronzane medalje u finalu po spravama na vratilu i krugovima.Pored njega uspešni su bili Nikola Mitić na razboju i budući“ Cerar“ Andrija Babić

.U prvoj kategoriji učesnika do 10 godina ispred Nikole su bili Zaki Almar Hasan iz Saudijske Arabije i bugarin Viktor Valčev.Kada je u pitanju Andrija bolji od njega bili su slovenci Kondrič Maj i Sternad Timon. Najbolji u višeboju bio je takođe Uroš kome je izmakla medalja za pola boda te je on završio iza odličnog bugarina Sarov Aleka.Treba napomenuti da je najbolji gimnastičar kluba imao peh tj.pad na parteru pa ga je to koštalo medalje.Prvog dana je pored višeboja održano i ekipno takmičenje gde su prokupčani zauzeli 4.mesto na

najprestižnijem međunarodnom takmičenju za mlade.Gimnastički klub“Topličanin“ je na ovom takmičenju nastupio sa 4 takmičara i uzeo 4.bronzane medalje što je stopostotan učinak.

Izjava trenera Predraga Mladenovića  koji kaže:

„Trudićemo se da i ubuduće budemo uspešni na međunarodnim takmičenjima.Moji gimnastičari su pokazali da imaju snage i hrabrosti da se nose sa najboljim svetskim mladim gimnastičarima.Nadam se da ćemo u narednom periodu obezbediti uslove kojima se možemo nadati seniorskoj međunarodnoj medalji “

Ovo je bilo poslednje zvanično takmičenje u 2021.godini  i za sam kraj je ostalo klupsko takmičenje koje se tradicionalno održava na kraju svake godine u decembru.  Biće to ptilika da  pred ljubiteljima gimnastike u Prokuplju pokažu svoj kvalitet , i da medalje nisu slučanost, jer medalje se osvajaju na treninzima posle toga  se odlazi po njih na takmičenje.